Skocz do zawartości

Edycja wzorca wydruku sprawozdania Rewizor Nexo pro

Polecane posty

Proszę o pomoc jak edytować wzorzec wydruku sprawozdania aby niższe poziomy miały inny kolor, cieniowanie i czcionkę albo najniższy poziom był cieniowany co drugi wiersz. Aktualnie próbuję wzorzec wydruków poprawić w edytorze Stimulsoft ale nie mogę ustawić aby np. była czcionka inna tylko na najniższym poziome pozycji w bilansie. Proszę o podpowiedź który parametr w tym edytorze odpowiada za poziomy we wzorcach wydruku sprawozdań. Z góry dziękuję.

Link to postu
W dniu 11.11.2021 o 11:03, Jacek Izydorczyk napisał:

Dziękuję bardzo, jest to bardzo pomocna wskazówka. A czy Rewizor Nexo Pro daje możliwość dzielenia i mnożenia pozycji w raportach własnych (sprawozdania)? W Rewizorze można dodawać pozycje i odejmować a chciałbym wyliczyć wskaźnik (funkcja dzielenia i mnożenia). Nie musi być to widoczne w raporcie ale ważne żeby na wydruku wynik z użycia takiej funkcji był, może jest taka możliwość dodać taką funkcje w edytorze wzorca raportu Stimulsoft i będzie ona liczona w "chmurze" a widoczna podczas wydruku?

Link to postu
W dniu 17.11.2021 o 22:31, Łukasz D. napisał:

A czy Rewizor Nexo Pro daje możliwość dzielenia i mnożenia pozycji w raportach własnych (sprawozdania)?

Bezpośrednio w programie - nie.

W dniu 17.11.2021 o 22:31, Łukasz D. napisał:

chciałbym wyliczyć wskaźnik (funkcja dzielenia i mnożenia). Nie musi być to widoczne w raporcie ale ważne żeby na wydruku wynik z użycia takiej funkcji był, może jest taka możliwość dodać taką funkcje w edytorze wzorca raportu Stimulsoft i będzie ona liczona w "chmurze" a widoczna podczas wydruku?

Jeśli chodzi o to, aby na wydruku umieścić pole, którego wartość jest jakoś specyficznie liczona na podstawie istniejących pozycji sprawozdania, to zdaje się, że można napisać odpowiednią metodę (na zakładce Code w Stimulsoft) i wywołać ją w polu tekstowym raportu.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu

Witam,
jeżeli chodzi o wydruki, to tak jak wspomniał Pan Jacek, można stworzyć w zakładce Code własne metody (tutaj polecam przejrzeć domyślne wzorce np. FS i na nich zobaczyć jak to działa). Można też wprost w polu tekstowym wykonać jakieś działania, jeżeli są one stosunkowo proste.
Pozdrawiam,

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

próbowałem cos stworzyć ale nie bardzo mi to wychodzi, zwracam się z prośbą o pomoc jak to wykonać aby konkretne pole ze sprawozdania finansowego własnego (inne) wyliczać za pomocą funkcji mnożenia, dzielenia, dodawania lub odejmowania.

Mam stworzone kilka raportów wzorca sprawozdań finansowych z kategorii własne (inne) i poniżej przykład:

plik.jpg.e65065cd3a5a33afdc44b2a23e8659ce.jpg

dla przykładu: Chciałbym aby konkretny wiersz "wskaźnik" wyliczało się dzieląc wiersze F/VI i wykazać w procentach. Wiersz "koszty ogólnoadministracyjne dla jednostki" chciałbym zastosować funkcję mnożenia: wiersz wskaźnik*wiersz F. Natomiast wynik to wiersz F - koszty ogólnoadministracyjne dla jednostki. 

 

Oczywiście jeśli wymaga to pomocy serwisanta to nawiążę współpracę z serwisantem w zakresie tworzenia podobnych rozwiązań i wyliczeń w programie, które przedstawiłem wyżej. 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to postu
W dniu 29.12.2021 o 22:38, Łukasz D. napisał:

Oczywiście jeśli wymaga to pomocy serwisanta to nawiążę współpracę z serwisantem w zakresie tworzenia podobnych rozwiązań i wyliczeń w programie, które przedstawiłem wyżej. 

Z mojej strony, na ten moment mogę napisać tylko, że zapiszę sobie ten wątek i odezwę się, gdy minie okres wdrożeniowy.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...