Skocz do zawartości

ewidencja środków trwałych

Polecane posty

Chodzi o część dotyczącą amortyzacji-rozumiem, że jest to w wydruku tabeli amortyzacyjnej. Obecnie mam kontrolę i kontrolujący chcą tylko ewidencję. Przedłożyłam oba wydruki :) mam nadzieję, że będzie ok.

 

 

2. Podatnicy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów są obowiązani do prowadzenia ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, zawierającej, z zastrzeżeniem ust. 3, co najmniej:

1) liczbę porządkową;

2) datę nabycia;

3) datę przyjęcia do używania;

4) określenie dokumentu stwierdzającego nabycie;

5) określenie środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej;

6) symbol Klasyfikacji Środków Trwałych;

7) wartość początkową;

8) stawkę amortyzacyjną;

9) kwotę odpisu amortyzacyjnego za dany rok podatkowy i narastająco za okres dokonywania tych odpisów, w tym także, gdy składnik majątku był kiedykolwiek wprowadzony do ewidencji (wykazu), a następnie z niej wykreślony i ponownie wprowadzony;

10) zaktualizowaną wartość początkową;

11) zaktualizowaną kwotę odpisów amortyzacyjnych;

12) wartość ulepszenia zwiększającą wartość początkową;

13) datę likwidacji oraz jej przyczynę albo datę zbycia.

6. W razie braku ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dokonywane odpisy amortyzacyjne nie stanowią kosztów uzyskania przychodów.

 

Link to postu

Ale przecież ten przepis mówi o tym co ma zawierać ewidencja, a nie co ma zawierać wydruk.

Ewidencja zawiera wszystkie te informacje i można je "wyciągnąć" w formie papierowej na kilku wydrukach.

Widzę że problemem nie jest brak informacji na wydruku tylko to że na wydruku jest tytuł "Ewidencja środków trwałych" i jakiś mądrala uważa że skoro czegoś nie ma na tym wydruku to nie ma w ewidencji.

Jeśli to taki problem to proponuję powielić wzorzec wydruku Ewidencji środków trwałych i na zakładce "Tytuł" wpisać np "Informacja o środkach trwałych", a potem wydrukować tym wzorcem i dołączyć do tego wydruk tabel amortyzacyjnych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...