Skocz do zawartości

PIT-11 DLA UMOWY O DZIEŁO ZEROWY

Polecane posty

Niewiele jeszcze opcji pozostaje...

Może w umowie wskazane jest, że jest to praktyka absolwencka - ale wtedy kwoty wpadają do innego wiersza i z pewnością by to Pani zauważyła.

Może jest już wyliczony ten PIT-11 za ten rok, za tego pracownika - wtedy drugi jest zerowy, ale tu z kolei przy tworzeniu deklaracji jest wyraźny komunikat, że deklaracja już jest i to pewnie też by Pani zauważyła???

Link to postu

Dziękujemy bardzo za przesłanie danych. Pozwoliło nam to na wykrycie luki w PIT-11 i najprawdopodobniej uda się poprawkę zamieścić w dużej wersji v38, która ukaże się w przyszłym tygodniu.

 

Luka ta powstaje w wypadku gdy rachunek jest wystawiony na liście płac za okres po rozwiązaniu umowy. W Pani przypadku umowa zakończyła się w październiku, a rachunek został wystawiony na listopadowej liście płac z datą wypłaty 20 listopada. Choć to  może nietypowe to jednak powinno być prawidłowo uwzględnione w PIT-11.

 

Przepraszamy za niedogodności i jeszcze raz dziękujemy za szybkie przesłania danych.

Link to postu

Proszę zajrzeć do umowy - tam ma pani zdefiniowane wystawienie rachunku 20 listopada - i tak program wystawił. No i podpiął to pod listopadową listę rachunków co jest raczej prawidłowym zachowaniem.

Dla tej jednej wyjątkowej (w stosunku do pozostałych) umowy można było zastosować wypłatę 31 października na przykład, ale rozumiem chęć zachowania spójności terminu wypłaty z pozostałymi umowami.

Link to postu

No ale te pozostałe trwają (lub są przedłużane) w okresie gdy są wystawione rachunki, a ta jedna jest miesięczna i rachunek wypadł sporo po jej zakończeniu.

Ale ta jak wspomniałem nie twierdzimy, że tak się nie powinno robić tylko, że to był błąd programu i po poprawce nie powinno być takich problemów jeśli podobna sytuacja się powtórzy.

Link to postu
W dniu 9.12.2021 o 15:41, Jacek Filipkiewicz napisał:

W Pani przypadku umowa zakończyła się w październiku, a rachunek został wystawiony na listopadowej liście płac z datą wypłaty 20 listopada. Choć to  może nietypowe to jednak powinno być prawidłowo uwzględnione w PIT-11.

 

Dlaczego nietypowe? Prędzej nietypowe to byłoby wystawienie rachunku w okresie, kiedy umowa jeszcze trwa. Dobrze, że wykryto i poprawiono ten błąd, bo ja mam praktycznie same takie rachunki.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...