Skocz do zawartości

Jak są teraz liczone punkty za komentarze na Allegro?

Polecane posty

Jak są teraz liczone punkty za komentarze na Allegro?

1. Klient kupuje u mnie na 5-ciu aukcjach. Wystawia mi 5 pozytywnych komentarzy, a ja dostaję tylko 1 punkt za nie zgodnie z Allegro. Wystawiam 5 pozytywnych komentarzy zwrotnych - to ile kupujący otrzymuje punktów – 5? czy też 1?

 

2. Kupujący wystawia mi 3 pozytywne komentarze od razu i dostaję za to 1 punkt ale z wystawieniem 2-óch pozostałych czeka ponad 30 dni i dopiero po 30 dniach wystawia mi 2 pozytywne komentarze – czy też w takiej sytuacji dostanę 1 punkt czy już żadnego?

 

3. Jeśli ten sam kupujący kupi u mnie po miesiącu to czy znowu dostanę 1 punkt za pozytywne komentarze bez względu na ilość aukcji?

 

Link to postu

B. dawno nie zaglądałem do tych informacji na Allegro, ale nie przypuszczam, żeby coś tu się zmieniło, a jeszcze kilka (no, może kilkanaście) miesięcy temu algorytm był prosty:

- jeśli od danego użytkownika otrzymałeś komentarz pozytywny lub komentarze pozytywne i nie otrzymałeś negatywnego - dostajesz +1 do bilansu

- jeśli otrzymałeś negatywny, a nie otrzymałeś pozytywnego masz -1

- w pozostałych przypadkach (brak komentarzy, same neutralne lub część pozytywnych, a część negatywnych) bilans jest zerowy

Nie ma przy tym znaczenia, czy kontrahent jest kupującym, czy sprzedawcą, ile komentarzy danego rodzaju wystawił ani w jakim czasie.  Z tego też powodu bilans punktowy jest tak naprawdę mało miarodajny - o wiele czytelniejszym parametrem jest procent komentarzy pozytywnych, a tu liczony jest każdy komentarz oddzielnie.

Link to postu

Masz rację - procent komentarzy pozytywnych jest lepszym wskaźnikiem ale co do punktów to raczej nie jest tak jak piszesz.

Jak wystawia się komentarz w Allegro z Allegro to pisze - "raz na 30 dni możesz ocenić sprzedającego".

Z tego co ty piszesz oznaczałoby, że punkty są liczone tylko od nowych klientów. Ktoś ma 30 punktów to znaczy że obsłużył 30 różnych klientów.

Jeśli któryś z nich jest stałym klientem i kupuje w kółko u tego samego sprzedawcy nawet 1000 przedmiotów rocznie to i tak sprzedający nic nie zyskałby na tym stałym kliencie w bilansie punktowym?!

 

Nie miałem czasu przyuważyć tego na swoim koncie bo tyle się dzieje, że ciężko zauważyć kiedy punkty mi się zmieniają :-\

Pomoc Allegro guzik tu wyjaśnia :-[

Do Allegro nie chce pisać w tej sprawie bo pomyślą, że chce kombinować, a ja tylko chce zrozumieć "algorytm"  :)

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...