Skocz do zawartości

Sklepy Allegro - kilka pytań

Polecane posty

Nie jest tajemnicą, że dopiero zaczynam :D i mam pytanko o sklepy Allegro bo czytam i nie mogę zrozumieć.

 

Mam trochę przedmiotów chodliwych i trochę mniej chodliwych - czyli z pomocy Allegro wynika że powinienem założyć sklep Allegro.

Chciałem tylko dopytać o szczegóły.

 

1. Czy towary ze sklepu Allegro wyświetlają się w Allegro

2. Czy jako sklep w Allegro wystawiam aukcje na 30dni - są to aukcje Allegro, nie sklepowe?

3. Jak klienci będą trafiać do tego mojego sklepu, przez co?

 

Uprzejmie proszę o odpowiedzi.

Link to postu

Z punktu widzenia klienta nie ma w zasadzie różnicy, czy oferta jest ze sklepu Allegro, czy spoza niego (na ten moment chyba nawet nie ma jak tego na 100% sprawdzić, jeśli do końca zostało mniej niż 14 dni).  Z punktu widzenia sprzedawcy różnica jest taka, że musisz mieć wykupiony abonament i płacisz mniej za wystawienie a więcej za sprzedanie (czyli ma to sens ekonomiczny tylko dla towarów mało chodliwych - pewnie zależy od kategorii i ceny, ale ja przenoszę na sklep towary, które sprzedają się mniej-więcej raz na miesiąc lub rzadziej).

Link to postu

Dzięki za odpowiedź

1. Czytałem o tych sklepach pomoc Allegro ale nie mogę jeszcze załapać czy towary wystawione w sklepie pokazują się w Allegro czy tylko w sklepie? Bo z instrukcji Allegro wynikałoby że tylko w sklepie?!

2. Czy dzięki założeniu sklepu mogę wystawiać aukcje w Allegro na okres 30 dni czy dotyczy to tylko towarów wystawionych w sklepie?

Link to postu

1. Jak już pisałem - dla klienta nie ma praktycznie znaczenia, czy oferta jest sklepowa czy nie.  Wszystkie oferty są dostępne zarówno poprzez przeglądanie kategorii jak i w wyszukiwarce.  Oferty sklepowe jedynie giną bezpowrotnie po zakończeniu - wyszukiwanie w zakończonych dotyczy tylko ofert niesklepowych.

2. 30 dni to czas, na jaki wystawiasz oferty sklepowe.  Aukcje/KT poza sklepem możesz wystawiać dokładnie tak, jak bez wykupienia sklepu.  W Sello jest wprawdzie taki potworek, jak format sprzedaży: KT (lub nawet aukcja), czas trwania: 30 dni, ale tak przygotowanej aukcji nie wystawisz w serwisie.

Link to postu

W Sello jest wprawdzie taki potworek, jak format sprzedaży: KT (lub nawet aukcja), czas trwania: 30 dni, ale tak przygotowanej aukcji nie wystawisz w serwisie.

 

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź :)

No właśnie to w Sello mnie trochę zmyliło.

1. Czyli wynika z tego, że nawet mając sklep Allegro aukcje pozasklepowe będę i tak wystawiać na 10 lub 14 dni max (a nie na 30dni) i nadal będę musiał płacić pełną cenę za wystawienie oraz mniejszą prowizję.

2. Wystawiać na 30 dni mogę tylko ze sklepu i wtedy płacę mniej za wystawienie ale też wyższą prowizję.

3. To sklep Allegro kalkuluje się tylko do bardzo rzadko sprzedawanych produktów i dla zwykłych w miarę popularnych aukcji/KT nie mam z niego żadnych korzyści :(

4. Dla zwykłych aukcji korzyści będę miał tylko ze Standardu Allegro.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...