Skocz do zawartości

Jaki komputer zapewni płynną pracę Sello + Subiekt ?

Polecane posty

Niżej był wątek plenin'a o zbyt dużą bazę danych Sello i możliwe rozwiązania.

 

Jako, że zaczynam z Sello, a już mam problemy z bazą Subiekta to zapytam od początku czyli:

 

1. Jaki komputer trzeba mieć jako serwer Sello + Subiekt?

 

Ostatnio mam problemy z bazą danych Subiekta - w trakcie dnia zaczyna zapisywać coraz dłużej paragony, aż nie da się pracować i jedynym wyjściem jest dearchiwizacja danych z dnia wcześniejszego i przeniesienie danych z uszkodzonej bazy za pomocą "wyślij do" i "dodaj na podstawie".

Swoją drogą - opcja ta bardzo przydałaby się w Sello

 

Serwis Insert po analizie bazy danych stwierdził, że baza jest sprawna technicznie, a problemem jest za słaby komputer.

Teraz to jakiś AMD 3,2GHz i 3GB RAM'u.

Subiekta mam od zawsze i przez lata nazbierało się danych więc zalecili mi:

procesor 4 rdzeniowy i min 8GB RAM'u plus SQL 2008R2, co do dysków nie wypowiedzieli się.

 

2. SQL 2008 R2 kosztuje 5 tyś złotych !!!!

Mam nadzieję, że do Sello+Subiekt przy dużych bazach danych wystarczy darmowa wersja tego SQL'a 2008R2

 

3. Z jakich kombajnów Wy korzystacie żeby udźwignąć takie bazy danych ?

Link to postu

2. SQL 2008 R2 kosztuje 5 tyś złotych !!!!

Mam nadzieję, że do Sello+Subiekt przy dużych bazach danych wystarczy darmowa wersja tego SQL'a 2008R2

 

3. Z jakich kombajnów Wy korzystacie żeby udźwignąć takie bazy danych ?

 

U mnie (prawie 2,5 tys. trwających aukcji) 10 GB limitu bazy dla Sello starczyło na ok. 1,5 roku, potem skasowałem większość mejli i wydaje mi się, że bez dalszych kombinacji mam jeszcze trochę ponad pół roku spokoju.  Przymierzam się do napisania skryptu czyszczącego bazę, ale to nie na zaraz.

W Sub. w ogóle nie widzę na ten moment problemu - po ok. 4 latach pracy baza ma niecały gigabajt.

 

Parametry sprzętu podane przez Insert wydają mi się dość rozsądne.  Z istotnych parametrów tego, z którego ja korzystam:

Intel Core i5-2500, 3.30GHz, 6MB

Kingston HyperX 2X4GB 1333MHz DDR3

Dysk WD Caviar Black, 3.5'', 1.5TB, SATA/600, 7200RPM

 

Cała skrzynka (z dwoma takimi dyskami) + UPS, bez monitora kosztowała prawie rok temu ok. 3200 brutto w zaprzyjaźnionej firmie - teraz na pewno w podobnej cenie kupisz coś lepszego.  Na tym sprzęcie czasem się niestety trochę muli (zwłaszcza Sello przy uruchamianiu), ale nie jest to b. uciążliwe - a pracuje na nim jednocześnie do 5 osób (zdalny pulpit), wszędzie min. Sello + Subiekt.

Link to postu

Ja na początku tego roku wymieniłem wysłużony komputer na:

Intel Core i3 2100

8GB Kingston DDR3

Crucial M4 SSD SATA3

 

I Sello śmiga,:) (1700 aukcji - baza sello to ~5GB).

 

Oczywiście UPS i codzienny backup wskazany  ;)

 

Edit: w sumie pamięci do komfortowej pracy powinno wystarczyć 4GB (zważywszy, że SQL Express 2008 r2 wykorzystuje tylko 1,4GB)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...