Skocz do zawartości

zniknęły powiązania aukcji z towarami

Polecane posty

Witam,

od około tygodnia mam problem z ponownie wystawianymi aukcjami. Sello pokazuje je bez powiazania z towarami przez co na dzień dziesiejszy z ok. 500 wystawionych aukcji powiązanych z towarami mam jedynie 3. Reszta w zakładce "towary" jest "do wystawienia choc naprawdę jest już wystawiona. Poza tym transakcje pobierane są także bez powiązania z towarem. Do tego wszystkiego dochodzi częśc aukcji trwających w sello zapisana pod jednym tytułem wyswietla się na allegro pod innym lub pokazuje ze aukcja jest w ogole zakończona. prosze o szybką pomoc bo nie wiem co robic, gubie sie juz w tym - najpierw musialam poprawiać wszystkie parametry typu stan itp. a teraz to...Nie da się normalnie pracować.

Link to postu

Jeśli chodzi o brak powiązania z towarem, to praktycznie na 100% w którymś momencie wznowiłaś aukcję bez użycia Sello (np. wystawiłaś ją z opcją automatycznego wznowienia przez Allegro i po zakończeniu została wystawiona ponownie) - wtedy dla Sello to jest zupełnie nowa aukcja, bez powiązania z towarem oraz (m.in.) bez parametrów specyficznych.

Tytuł inny na Allegro niż w Sello jest objawem b. dziwnym (zwłaszcza, że akurat tytuł to informacja, którą Sello pobiera nawet jeśli nie synchronizujesz pełnych danych o aukcjach - więc przy pierwszym pobraniu aukcji powinien zostać poprawiony).  Spróbuj może pobrać dane o aukcjach, a jeśli to nie pomoże to daj zrzut ekranu z Sello i Allegro, gdzie widać taką aukcję.

Link to postu

Od poczatku aukcje były wysylane tylko poprzez allegro, opcję automatycznego wznowienia wyłączyłam już bardzo dawno temu. nie ma możliwości aby aukcje były w ten sposob wystawione ponownie. Od ok. 2 lat schemat jest taki, ze zakończone aukcje w sello powielam i wystawiam ponownie. To dlatego ze towar sprzedaje równolegle w sklepie i za kazdym razem musialabym pilnowac aby zak. aukcja (towar sprzedany w sklepie stacjonarnym) nie wystawiła sie ponownie. 

 

Spróbuje zrobić zrzut.

Link to postu

Nie jest to nic nadzwyczajnego. Te aukcje wystawione na 100% przez sello a nie mające powiązania z towarem to najzwyklejsze duble. Sprawdź czy aukcja, która nie ma powiązania z towarem nie ma przypadkiem bliźniaka wystawionego kilka minut wcześniej czy później, ale mającego powiązanie.

To jest błąd w Sello, który kiedyś próbowaliśmy z Bartkiem wyśledzić. U mnie pojawiał się ostatnio sporadycznie - 1-3 aukcje na jedno masowe wystawianie. Natomiast ostatnie wystawianie zwaliło mnie z nóg. Sello zdublowało mi wszystkie aukcje zaplanowane. 120szt wystawionych normalnie + 120szt bez powiązania. Ponieważ nie da się tutaj uzyskać pomocy (temat był wałkowany z rok temu), nawet pisać mi się tu nie chce. Zaciskam zęby i płacę dla allergio.

Link to postu

nie, sprawdzałam już, aukcje nie są zdublowane... pozostaje mi juz chyba usunąc to co wystawione na aukcj i wystawic kazdą aukcję od nowa przypisując jej dany towar. Tylko że u mnie każdy towar miał swój kod i teraz mając np. kilka jednakowych towarów nie bede wiedziała ktora aukcja do jakiego kodu. Chyba wystawie nowe aukcje od początku - stworze aukcje dla danego towaru.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...