Skocz do zawartości

Nadwykorzystanie urlopu wypoczynkowego

Polecane posty

Dzień dobry, 

jestem w trakcie ustalania wymiarów urlopów w ewidencjach. U pracowników, którzy zmienili płatnika w trakcie roku wpisuję dane ze świadectw pracy. 

Doszło do tego, że urlop, który wykorzystano u poprzedniego pracodawcy odlicza im się od przysługującego im u nas urlopu. 

Czy jest możliwość wyłączenia tej opcji? Wymiar naliczany jest proporcjonalnie do zatrudnienia w naszej firmie. 

 

image.png.3c126ad169c38fd61f3b67e867e479cb.png

Link to postu

Pan pracuje 4 miesiące u nas więc należy mu się 7 dni  urlopu. Chcę mu dać tyle ile mu się należy. 

 

System wyliczył to dobrze, zgodnie z umową. 

 

Dlaczego odlicza mu urlop u poprzedniego pracodawcy? Przecież to kompletnie nie ma sensu? To każdy ma mieć z automatu 20/26 dni i system sobie sam obliczy ile mu przysługuje? 

 

 

Link to postu

Ale domyślam się, że:
- za 3 miesiące należało mu się 6 dni

- jeśli nadwykorzystanie wynosi 12 godzin

- to prawdopodobnie wykorzystał tam (i tak wpisano w poprzednim zatrudnieniu) 7 dni i 4 godziny.

 

I ta wartość jest traktowana jako nadwykorzystanie i tę wartość Gratyfikant pomniejsza urlop należny u nas.

 

Link to postu

No tak - przy pierwszej pracy nie zaokrąglamy w górę. Należało się więc tam 5 dni.

Pracownik wykorzystał za dużo i "to za dużo" odejmujemy od naszego wymiaru.

Mówi o tym Kodeks Pracy w art. 155 (1) par.2

 

Nie ma "wyłącznika" tej funkcji. Tak jak pisałem na początku można wprowadzić korektę wymiaru urlopu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...