Skocz do zawartości

Możliwości sello

Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad zakupem Sello dla firmy.

Chciałbym uzyskać kilka informacji:

  • czy potrzebne są jakieś urządzenia dodatkowe np. etykeciarka, drukarka fiskalna, lub jakieś inne
     
  • czy zakres numeryczny ® dostaje się na poczcie a jeśli nie to gdzie się go uzyskuje
  • jak wygląda współpraca z pocztą przy użyciu sello i jak się na sello poczta zapatruje
  • jak wygląda wysyłanie przesyłek za pobraniem

 

Dziękuję za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

 

Link to postu

czy potrzebne są jakieś urządzenia dodatkowe np. etykeciarka, drukarka fiskalna, lub jakieś inne

Potrzebne nie, natomiast mogą być przydatne - kwestia, jakie wydruki będziesz robił.  Osobiście w Sello używam tylko zwykłej drukarki A4.  Istotna uwaga - samo Sello w żaden sposób nie obsługuje dokumentów księgowych, więc albo musisz zajmować się nimi ręcznie, albo dokupić Subiekta (ew. Navireo, nie znam) - i wtedy możesz korzystać np. z drukarki fiskalnej.

 

czy zakres numeryczny ® dostaje się na poczcie a jeśli nie to gdzie się go uzyskuje

Tak, na poczcie.  Nie wiem, jak to dokładnie wygląda w przypadku listów poleconych (aczkolwiek ktoś na forum wypowiadał się już na ten temat), ale dla pobrań i paczek bez problemu dostawałem zakresy numerów.

 

jak wygląda współpraca z pocztą przy użyciu sello i jak się na sello poczta zapatruje

Nie wygląda.  Tzn. z Sello możesz wygenerować dość dowolne wydruki i zanieść je na pocztę, kwestia żeby były zgodne z ichnimi wymaganiami (jakiś czas temu udostępniłem na forum własne wydruki, co do których w danym momencie nie zgłaszali zastrzeżeń) - nadajesz wtedy dokładnie tak samo jak bez Sello.  Jeśli natomiast chcesz np. korzystać z e-nadawcy to na ten moment musisz zająć się tym we własnym zakresie.

 

jak wygląda wysyłanie przesyłek za pobraniem

Tak samo, jak bez tego programu (z grubsza).  Lub, od innej strony patrząc, tak samo jak wysyłanie jakichkolwiek innych przesyłek z Sello.  Przygotowujesz odpowiednie wydruki i zawozisz na pocztę/przekazujesz kurierowi.

Link to postu

Do wysyłek pobraniowych  chciałbym sam drukować etykiety, najlepiej samoprzylepne. Nie wiem tylko czy dałoby się zrobić etykiety w formie naklejki. Z tego co mi wiadomo na pobraniówce jest potwierdzenie odbioru, które się odrywa. Czy jest możliwe wykonanie czegoś takiego i czy poczta się na coś takiego zgadza, czy też trzeba umieszczać wydruki w foliowych kopertach samoprzylepnych na paczkach?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...