Skocz do zawartości

Sprawdzarka cen dla Subiekta GT

Polecane posty

Witam serdecznie

Szukam rozwiązania dla SubiektaGT w temacie sprawdzania cen dla klientów w sklepie detalicznym. 

Sprawdzarka musiała by być online podłączona z bazą aby podawać aktualne ceny w ciągu dnia. 

Czy jesteście w stanie polecić coś niekoniecznie za miliony lecz sprawdzonego i działającego w miarę intuicyjnie. ?

Pozdrawiam. 

Link to postu

Instalowalem sprawdzarki elzab. Dodstep do bazy subiekta, konfiguracja sprawdzarki przez www. Nie jest to super skomplikowane. Polecam na kabelku - lan (moga byc zasilane poe) i nie ma problemow z komunikacja ani z szybkoscia dostepu do bazy i odczytem ceny. Technicy z elzaba chetnie wysla niezbedne instrukcje wystarczy zapytac, bo nie wszystko jest na stronie. Ja podłączylem dwie do nexo.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś w forumowiczów uruchamiał sprawdzarkę ELZAB LWT z softem:

https://partner.poznan.pl/rozwiazania-autorskie-insert-integracje-aplikacji-i-z-urzadzeniami-zewnetrzymi/2810-insert-rozwiazania-partnerskie-wspolpraca-ze-sprawdzarkami-elzab-lan.html  i bazą danych SubiektaGT??

 

Dostałem od nich ten program w wersji trial z pełną funkcjonalnością - na test, przed zakupem (jako uruchamialny mały pliczek, nie instalator - plus licencja na kilkanaście dni). 

Stwierdzono, że wystarczy go uruchomić i skonfigurować (np.  info o serwerze, bazie danych i loginie i haśle, dodatkowo ustawić porty na kompie gdzie jest baza w konfiguracji firewalla). "Powinno wszystko działać".. 

Uczyniłem to, sprawdzarka przy każdym zaczytanym kodzie wyświetlała info i braku połączenia z serwerem.  

Doinstalowałem serwer sprawdzarek elzab ( https://www.elzab.com.pl/pl/kody-kreskowe/sprawdzarki/oprogramowanie-do-sprawdzarek-cen/serwer-sprawdzarek-elzab), kolejne próby czytania kodów kończą się już inną  informacją na sprawdzarce - sprawdź konfigurację bazy danych.

w/w program "Partnera" po uruchomieniu, sprawdzając czy działa w tray'u - najeżdżając chociażby na niego (jego ikonkę) kursorem, bez żadnej akcji myszką -  wyłącza się samoczynnie.

Czy serwer sprawdzarek ELZAB  powinien być tylko zainstalowany, a ich nakładka robi za konfigurator (skoro trzeba to skonfigurować) ? 

 

 

Wsparcie "technika" firmy Partner Poznań, poniżej krytyki.. "no to co pan mówi, to wystarczy, powinno działać".. 

Program mimo wszystko potrzebuję zakupić, lecz jak to skonfigurować, gdzie szukać błędu - pomocy muszę szukać tu , skoro ich technik ma zlew na to. 

Edytowane przez Mariusz Łachowski
Link to postu
9 minut temu, Mariusz Łachowski napisał:

Czy ktoś w forumowiczów uruchamiał sprawdzarkę ELZAB LWT z softem:

Po co sięgać po rozwiązanie płatne, skoro:

W dniu 16.01.2022 o 14:59, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę zainteresować się sprawdzarkami firmy Elzab, oferują też darmowe oprogramowanie, które można połączyć z programami Insertu.

?

Link to postu

Mógłbym prosić o więcej info na ten temat - darmowych oprogramowań Elzabu ?

Dzwoniąc na helpdesk Insertu, usłyszałem info, że oni nie robią oprogramowania do sprawdzarek- współpracujących np z SubiektemGT - za to podają przy produktach linki firm trzecich  itd.. Stąd moje wstępne zainteresowanie Partnerem Poznań. 

Elzab , za to stwierdził że robi tylko sprawdzarki, i mam szukać oprogramowania innych firm..
Wspomnieli, też że właśnie na stronie insertu są linki do softu firm trzecich. 

Edytowane przez Mariusz Łachowski
Link to postu

Nie rozumiem - dlaczego dzwoni Pan po jakichś helpdeskach Elzabu, który nie wie nawet jakie produkty oferuje firma dla której pracują zamiast na przykład do mnie ?

 

Link do rozwiązania firmy Elzab: https://www.elzab.com.pl/pl/kody-kreskowe/sprawdzarki/oprogramowanie-do-sprawdzarek-cen/serwer-sprawdzarek-elzab, cytat z opisu funkcji:

 

Cytat

Aplikcja w łatwy i intuicyjny sposób umożliwia podłączenie sprawdzarki do najpopularniejszych baz danych, m.in. :

  • SQLite
  • MSSQL – 2000 i wyższa (tylko w wersji Windows)
  • MySQL

Pod pozycją "MSSQL – 2000 i wyższa (tylko w wersji Windows)" kryje się współpraca z programami firmy Insert: https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/sprzedaz/subiekt_gt/wymagania_systemowe.html.

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Mam już zassane i zainstalowane, mogę liczyć na małą pomoc w uruchomieniu tego oprogramowania ?

Na przyszłość będę dzwonił :] 

 

w konfiguratorze samej sprawdzarki :

adres ip ustawiony na dhcp, a tam na routerze po macu przydzielony stały, 

- port 1001

- adres serwera - odpowiedni dla kompa na którym jest mssql 2019  z baza danych , subiekt itd.. wszystko już działające.

- na tym kompie gdzie jest serwer bazodanowy, poustawiany odpowiednio firewall. 

- na tym samym kompie jest już zainstalowany wspomniany w poście wyżej serwer sprawdzarek elzabu, wstępnie skonfigurowany jak na załączniku

w konfiguratorze serwera sprawdzarek mam ustawione wszystko co dotyczy baz :

 

 

 

 

 

 

sprawdz.JPG

sprawdz1.JPG

sprawdz2.JPG

sprawdz3.JPG

Edytowane przez Mariusz Łachowski
Link to postu

Na ta chwilę, przy próbie zaczytania kodu z produktu mam info na sprawdzarce - check database configuration. 

 

w konfiguratorze serwera sprawdzarek - pole 'ścieżka do bazy danych" powinna wyglądać chyba tak:

C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL15.SQLEXPRESS\MSSQL\DATA

Jednak wpisu w tym polu nie można zmienić - nie wiem jeszcze dlaczego.. 

Edytowane przez Mariusz Łachowski
Link to postu

Mam ten sam program tylko sprawdzarka inny model ale podlaczylem tak:

1 serwer sprawdzarki zainstalowalem na komputerze z baza sql subiekta 

2 pozniej mam ustawienia jak ponizej, co prawda lacze sie lokalnie z baza danych ale tak to powinno dzialac:

image.thumb.png.6bd198ffabd604fc8cc902646d85800a.png

3 przypolaczeniu sieciowym zwroc uwage na porty i firewalle, czesto sie o tym zapomina i nie ma dostepu do bazy,

4 Pamietam ze database sql query musialem dopisac linijke kodu, z ktorego cennika ma zaciagac ceny, nie wiem jak jest przy gt byc moze podobnie ale jest to w instrukcji.

5. w elzabie wszystko mieli juz oprogramowane wiec za nic nie musialem placic;) łaczeni z fajnymi instrukcjami do podlaczenia i konfiguracji. Dopytaj bezposrednio u nich.

Edytowane przez Radek Szachnowski
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...