Skocz do zawartości

Jak ustawić aby składki zus na rca schodziły bez przesunięcia?

Polecane posty

dziękuje za odpowiedź, ale to nie działa.

przy takim ustawieniu jak na zdjęciu to np.

wypłata za styczeń, wypłata wynagrodzenia w lutym to wynagrodzenia wpadną na rca za luty. A ja chce, że mają wpaść na RCA stycznia.

sprawdzałam i tak wrzuca.

myslę że dla programu "20 dzień następnego miesiąca" odczytuje od daty wypłaty a nie miesiąca którego wypłata dotyczy.

 

Link to postu
W dniu 21.01.2022 o 18:52, Ewa Trzaska napisał:

wypłata za grudzień w styczniu, ale zus płacimy z tej listy płac do 15-go stycznia. program do deklaracji zus nie widzi tej wypłaty. co ustawić?

Ale składki z takiej listy są należne dopiero do 15 lutego (teraz do 20)

Program działa tutaj prawidłowo.

Oczywiście ZUS można zapłacić wcześniej ale nadal są to składki przypisane za styczeń bo wtedy była wypłata. Tutaj rozlicza się to nazwijmy to "kasowo" a nie "memoriałem". Zresztą podobnie jest dla zaliczki PIT-4R.

 

6 godzin temu, Ewa Trzaska napisał:

dziękuje za odpowiedź, ale to nie działa.

przy takim ustawieniu jak na zdjęciu to np.

wypłata za styczeń, wypłata wynagrodzenia w lutym to wynagrodzenia wpadną na rca za luty. A ja chce, że mają wpaść na RCA stycznia.

sprawdzałam i tak wrzuca.

myslę że dla programu "20 dzień następnego miesiąca" odczytuje od daty wypłaty a nie miesiąca którego wypłata dotyczy.

 

Aby wpadło do RCA stycznia to wynagrodzenia za styczeń należałoby wypłacić w styczniu, a nie lutym.

Link to postu

Ależ oczywiście, że pracodawca może zapłacić składki za grudzień w grudniu (pomimo wypłaty wynagrodzeń pracownikom w styczniu) i z uwzględnieniem ryzyka, że rzeczywiście wypłaci takie wynagrodzenia jakie zaplanował przez co kwota składek nie ulegnie zmianie.

Nie powinien natomiast wykazywać ich w deklaracjach ZUS za grudzień, skoro wypłata wynagrodzenia pracownikom była w styczniu. 

Pod linkami nie ma tu nic niezgodnego z tym co napisałem wcześniej. Artykuły w głównej mierze skupiają się na zaliczeniu wynagrodzeń i składek do ZUS do kosztów podatkowych, a Pani pytała o sposób raportowania do ZUS.

W Pani przypadku, skoro wynagrodzenia były wypłacone w styczniu to w programie należałoby wygenerować deklaracje ZUS za styczeń.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...