Skocz do zawartości

Przyjęcie towaru - przyporządkowanie do ZD

Polecane posty

Dzień dobry

Opis sytuacji:

Tworzymy cyklicznie nowe ZD "zamówienia do dostawcy:-(konkretnego dostawcy) 1-3 dziennie na różny asortyment i różne ilości asortymentu  tego dostawcy.

Dostawy przychodzą do nas 1 - 2 razy w tygodniu (zawierają często różny towar z różnych zamówień) czasami są niekompletne i resztki przychodzą następnego dnia. Czyli jednym słowem lekki galimatias z dostawami.

Pytanie:

Czy jest możliwość w Subiekcie Nexo aby tworząc przyjęcie od konkretnego dostawcy magazynier tylko i wyłącznie zliczał towar otrzymany (np. czytnikiem) a wczytywany towar automatycznie dopisywał się do utworzonych wcześniej ZD ?

 

Czyli w uproszczeniu mamy utworzone 4 zamówienia do dostawcy np "Insert" Pierwsze na 10 pudełek Nexo, drugie na 5 pudełek Nexo a trzecie na 5 pudełek NexoPRO a czwarte na 1 szt. SubiektaGT

W dostawie przyszło 5 pudełek NexoPRO oraz 12 pudełek Nexo. 

Magazynier wybiera tylko dostawcę (bo tylko taką ma informację od kogo jest paczka) sczytuje towar a to w Subiekcie automatycznie przyporządkowuje się do zamówień.

 

Czy da się tak zrobić, czy ewentualnie potrzebny jest jakiś dodatek lub inne rozwiaznie.

 

Link to postu

Pozwolę sobie to ubrać w techniczne słowa:

Rozumiem, że elementem inicjującym powstanie PZ ma być jakiś kolektor magazyniera, a nexo ma sam "wyczaić" w momencie powstania PZ, że wczytane przez kolektor pozycje są takie same jak na istniejących (i niezrealizowanych jeszcze) różnych ZD dla danego dostawcy i potraktować tą PZ jako realizującą (możliwie zbiorczo i tylko po kawałku, nie w pełni) te znalezione ZD?

 

Jeżeli tak, to mam te samo pytanie, bo dosłownie nad tym pracuje teraz.

Na pewno można realizować jednym PZ asortymenty cząstkowo z różnych ZD, ale jeszcze nie wyczaiłem jak to robić inaczej niż ręcznie bez kolektora (ergo - trzeba siąść w widoku "Asortyment zamówiony" i wyklikać realizacje jako PZ dla poszczególnych pozycji). Da się to zrobić bez ręcznego szukania (tylko z kolektora jakiegoś)?

 

Jeżeli nie o to chodziło, to źle zrozumiałem, wybaczcie za kradzież wątku.

 

Poniżej BARDZO bliski temat. :)

 

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
Cytat

Pozwolę sobie to ubrać w techniczne słowa:

Rozumiem, że elementem inicjującym powstanie PZ ma być jakiś kolektor magazyniera, a nexo ma sam "wyczaić" w momencie powstania PZ, że wczytane przez kolektor pozycje są takie same jak na istniejących (i niezrealizowanych jeszcze) różnych ZD dla danego dostawcy i potraktować tą PZ jako realizującą (możliwie zbiorczo i tylko po kawałku, nie w pełni) te znalezione ZD?

Tak dokładnie o taką sytuację nam chodzi. Jest to duża ilość czasu zaoszczędzonego przy obsłudze przyjęć, a co za tym idzie już chyba nie musze pisać.....  Z tego co widziałem dzisiaj najprawdopodobniej da się to robić przy pomocy zewnętrznego WMS zintegrowanym z NEXO, ale tu chodzi o działanie na samym NEXO.

Edytowane przez Piotr Szerment
Link to postu

To jak jesteśmy zgodni w temacie - bardzo bym chciał usłyszeć jak inni rozwiązują ten problem.

 

Jeżeli sam nexo (PRO) to za mało, a pewnie tak jest, to czy jest cokolwiek co chociaż jest warte zaglądnięcia i może lekko zoptymalizuje scenariusz (chodzi o inne podejście do problemu).

 

Jak nie ma to kolejne pytanie - czy są jakieś dobre istniejące rozwiązania własne, co dadzą "jakiś" efekt.

 

Jeżeli znowu nie (lub nie ma dobrych) to już lecimy w opinie o WMSy i urządzeniach - czego używacie do organizacji WZ/PZ i realizowaniu nimi ZK/ZD?

 

Nie tyle chodzi mi o jakieś konkretne programy, ale np. jak ktoś coś wdrożył i okazało się, że "za mało" bo o czymś zapomniał i na co warto popatrzeć. :)

 

Dzięki!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...