Skocz do zawartości

Cennik główny w walucie.

Polecane posty

Potrzebujemy osobny cennik w EURO do obsługi cen w e-sklepie dla kontrahentów zagranicznych.

Utworzyłem zatem specjalnie dla tego celu cennik główny, w którym ustawiłem walutę Euro, kurs przeliczania waluty itp.. Wszystko wygląda ładnie ale cena ewidencyjna, która jest podstawą kalkulacji nie jest przeliczana z PLN na EURO. W efekcie mamy ceny EURO dokładnie takie same jak w PLN. 

Czy można temu jakoś zaradzić? 

Wiem, że mogę dodać dodatkowe parametry kalkulacji Control+K, ale to ustawienie znika po przeliczeniu cennika. 

Ceny przeliczone na Euro są nam niezbędne do właściwej synchronizacji cen w e-sklepie. 

 

Edytowane przez Paweł Romanowski
Link to postu
W dniu 4.02.2022 o 12:10, Paweł Romanowski napisał:

Wszystko wygląda ładnie ale cena ewidencyjna, która jest podstawą kalkulacji nie jest przeliczana z PLN na EURO. W efekcie mamy ceny EURO dokładnie takie same jak w PLN.

Cena ewidencyjna jest atrybutem asortymentu, a nie cennika. Natomiast podstawa kalkulacji operuje w walucie cennika i jeśli pobierana jest ze złotówkowej ceny ewidencyjnej, to przeliczana jest do waluty cennika. Może nie ma Pan wpisanego kursu w tabeli kursów na odpowiedni dzień?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...