Skocz do zawartości

marża i zysk przy dostawie kurierskiej

Polecane posty

Dzień dobry,
poszukuję sposobu, by w statystykach pozycje usług kurierskich pojawiały się z marżą 0% i zerowym zyskiem. Próbowałem różnych sposobów ustawień i nadal pojawia mi się koszt 0zł, marża 100% i zysk w wysokości ceny netto usługi. Trochę zaburza mi to statystyki, ponieważ nie nakładam żadnej marży na usługi przesyłek i nie mam z tych konkretnych pozycji żadnego zysku. Proszę o pomoc.

Link to postu

Dzień dobry,

19 godzin temu, Piotr Szlązak napisał:

Trochę zaburza mi to statystyki, ponieważ nie nakładam żadnej marży na usługi przesyłek i nie mam z tych konkretnych pozycji żadnego zysku.

co oznacza informacja o statystykach? Dla każdego dokumentu można włączyć kolumny Zysk oraz Marża magazynowa towarów.

image.thumb.png.9f804f920a1a1bff562a7a10c31408ff.png

Dodatkowo w raporcie Sprzedaż wg asortymentu z wykorzystaniem filtrów można wyłączyć uwzględnianie usług.

Link to postu

Dziękuję za podpowiedź. Chodzi mi o to, że Marża całkowita = zysk całkowity/ wartość netto, a zysk całkowity to wartość netto - koszt całkowity. Jeżeli usługa nie ma kosztu magazynowego, jednak ja ponoszę koszt kuriera, który jest równy wartości netto, to jeśli dobrze myślę marża całkowita powinna wynosić 0. Jednak u mnie jest to 100% i nie potrafię tego zmienić w żaden sposób.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...