Skocz do zawartości

Jak ściągnąć dokumenty z Portalu biura do Rachmistrza?

Polecane posty

Witam,

Mam aktywowaną usługę Portal Biura (na razie miesięczną testową). Skutecznie wysłałem skany faktur do portalu biura i co dalej?

Wchodzę w Rachmistrzu do funkcji "Portal Biura-Dokumenty" i wyskakuje mi nie aktywne okienko z którym nie wiem co mam robić bo we wszystkich instrukcjach są białe pola a u mnie są żółte.

Licencje mam aktywowane i teoretycznie wszystko się zgadza tylko nie wiem co dalej robić.

 

Bez tytułu2.png

Link to postu

Moja wersja programu jest aktualna 1.70 HF3 i wydaje mi się że wszystko jest zrobione zgodnie z tematem. Konto InsERT jest podłączone a jak wchodzę do modułu to nie pojawia się żaden komunikat. Z różnic jakie występują pomiędzy tym co jest na obrazku z pomocy a tym co u mnie w programie to to, że nie mam żadnych dokumentów jak wchodzę w Ewidencje księgowe  Portal Biura  Dokumenty.  Nie mam co zaznaczać bo nic tam nie ma. W załączeniu screeny.

 

Screen.jpg

screen2.jpg

Link to postu
19 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Myślę, że problem jest właśnie w filtrowaniu. Ustaw status na (dowolny), okres na taki w jakim dokumenty były przesłane, jeśli były przesłane w lutym to ustaw daty od 1.02.2022 do 28.02.2022 i Dokumenty wg: "daty przesłania".

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
 

17 godzin temu, Jarek M napisał:

Coś się zmieniło. Dzięki.😀 Taka mała rzecz a wszystko zmienia.

Bardzo dziękuję za informację zwrotną!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...