Skocz do zawartości

Problem z połączeniem Sello z Allegro

Polecane posty

Własny klucz WebAPI nie jest niezbędny a jedynie (bywa) przydatny.  Kwestia, jakie konkretnie dane zostały odebrane (być może tylko kategorie itp. - jeśli tak to pobierz ponownie).  Zwróciłeś uwagę, żeby przy pobieraniu zaznaczyć aukcje trwające/ze sprzedażą/bez sprzedaży?  Najlepiej daj zrzut ekranu parametrów wysyłania/odbierania, przy których nie zostają pobrane dane z Allegro.

Link to postu

Przesyłam zrzuty ekranu z parametrów wysyłania i odbierania

 

sello2t.th.jpg

sello1d.th.jpg

 

oraz ekran raportów

sello4.th.jpg

 

W Sello znajduje się jedna przygotowana aukcja ( z datą wystawienia 31.07.2012- może to ma jakieś znaczenie , którą chciałabym wysłać do allegro, a w Allegro znajduje się testowa przygotowana aukcja ( do wystawienia ), którą chciałabym odebrać w Sello. POMOCY!!!

Link to postu

W Sello znajduje się jedna przygotowana aukcja ( z datą wystawienia 31.07.2012- może to ma jakieś znaczenie , którą chciałabym wysłać do allegro,

 

Tak, to ma znaczenie takie, że jeśli zaznaczyłaś w aukcji rozpoczęcie z datą  31.07.2012r i zaplanowane przez Sello to ta aukcja wyśle się do Allegro dopiero 31.07.2012r pod warunkiem że Sello będzie włączone o godzinie rozpoczęcia tej aukcji.

Jeśli chcesz aukcje wystawić natychmiast to ustaw w niej "gotowa do wystawienia w serwisie" i nie zaznaczaj rozpoczęcia, a następnie kliknij wyślij/odbierz wszystko.

Lub zaznacz sobie rozpoczęcie za 5minut w stosunku do zegara w Twoim komputerze plus zaznacz "gotowa do wystawienia w serwisie", i jak na zegarze w komputerze pojawi się godzina wystawienia aukcji to Sello wyśle aukcje do Allegro.

Sello musi być włączone.

 

Parametry wysyłania/odbierania - proponuję na początek ustawić takie wartości:

Ogólne:

serwisy aukcyjne wysyłaj i odbieraj co 30 minut

zaznacz wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie przez 60 minut

wiadomości wysyłaj i odbieraj co 5 minut

Aukcje:

zaznacz transakcje i klienci

zaznacz tylko na podstawie zmian w historii

 

Jeśli nie pobierają się aukcje to odznacza się:

Tylko na podstawie zmian w historii

Na podstawie dziennika zdarzeń

Tylko dla niekompletnych aukcji

 

Mam nadzieję, że to Ci pomoże, jak coś to tadzimir mnie doprecyzuje...

Pozdrawiam

Link to postu

Przesyłam zrzuty ekranu z parametrów wysyłania i odbierania

[...]

oraz ekran raportów

Z tego ekranu jak dla mnie wynika, że Sello w sobotę o 22:19 rozpoczęło pobieranie parametrów (kategorii, parametrów specyficznych itd.) i w momencie robienia zrzutu jeszcze nie skończyło.  Dopóki nie skończy nie wykona żadnych innych synchronizacji z Allegro.

 

a w Allegro znajduje się testowa przygotowana aukcja ( do wystawienia ), którą chciałabym odebrać w Sello. POMOCY!!!

Nie wiem, czy Sello pobiera aukcje przygotowane do wystawienia po stronie Allegro.  Na pewno pobiera trwające (oraz zakończone rzecz jasna), więc jeśli chcesz sprawdzić, czy wszystko OK to najlepiej wystaw tę aukcję i wtedy spróbuj ją pobrać do Sello.

 

W Sello znajduje się jedna przygotowana aukcja ( z datą wystawienia 31.07.2012- może to ma jakieś znaczenie , którą chciałabym wysłać do allegro,

 

Tak, to ma znaczenie takie, że jeśli zaznaczyłaś w aukcji rozpoczęcie z datą  31.07.2012r i zaplanowane przez Sello to ta aukcja wyśle się do Allegro dopiero 31.07.2012r pod warunkiem że Sello będzie włączone o godzinie rozpoczęcia tej aukcji.

 

Nie tylko.  Musisz poza tym w parametrach wysyłania i odb. zaznaczyć "Wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie".  Dopóki ta opcja jest nieaktywna wysyłanie zaplanowane po stronie Sello nie będzie działać.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...