Skocz do zawartości

Absencja a nadgodziny gratyfikant nexo

Polecane posty

Dzień dobry,

 

przy uzupełnianiu grafików, pracownik ma zaplanowany dany dzień jednak zamienił się z kolegą, więc w części wykonanej ECP wchodzą godziny absencji , bo wpisujemy, że 0 wypracowanych godzin tego dnia. Jednak przychodzi za kolegę innego dnia i to wychodzą jego nadgodziny. Czy da się jakoś ustawić by te nadgodziny z zamian wchodziły jako dopełnienie do normy na dany miesiąc a nie nadgodziny? Okres rozliczeniowy to 3 miesiące, a wszystkie ewentualne nadgodziny są rozliczane na bieżąco.

Link to postu

Na jakim systemie rozliczeniowym jest oparty kalendarz?

Jak zdefiniowane są nadgodziny dobowe?

26 minut temu, Kadry Kadry napisał:

Okres rozliczeniowy to 3 miesiące, a wszystkie ewentualne nadgodziny są rozliczane na bieżąco.

Co to znaczy? Tak Pan/Pani chce czy tak robi program, a Pan/Pani by chciał/a inaczej?

 

 

Link to postu

Równoważny system. godziny sa wpisane po 8 godzin od poniedziałku do piątku. załóżmy że 166 godzin to norma na miesiąc, pracownik miał zaplanowane dni pracy, ale nie przyszedł w te dni bo się z kimś zamienił na inny dzień(przepracowane załacznik), przez co faktycznie przepracowane godziny danego dnia to zero a były zaplanowane 8. I tak jest kilka dni. I jak wejdę w sumaryczne  ECP to mam podaną ilość nominalną 166, ilość przepracowanych godzin 172. Nadgodziny 28 a absencje 22. I nadgodziny. Czy nadgodzinami nie powinno dopełnić do normy, a nie liczyć je jako 50% nadgodzin. Czyli przepracował 172 godziny- 166 nominał= 6 godzin nadgodzin, czyli 22 godziny absencji powinny dopełnić do tej normy 166 i tylko 6 godzin powinno być płatnych jako nadgodziny?

godziny.PNG

przepracowane.PNG

Link to postu

Nie dostałem odpowiedzi na moje drugie i trzecie pytanie.

Jeżeli w planie pracy pracownik miał w każdy dzień przepracować 8 godzin to jak mógł odpracować te dni wolne bez nadgodzin dobowych - no chyba, że ma przedłużoną normę dobową do 16 godzin - ale tego wszystkiego nie widzę. Z tak przyciętych obrazków trudno mi powiedzieć skąd pochodzą 22 godziny absencji i 28 nadgodzin.

Trzeba by zobaczyć definicję systemu rozliczeniowego, na którym oparty jest kalendarz, sam kalendarz i całe trzy miesiące okresu rozliczeniowego, żeby coś powiedzieć.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...