Skocz do zawartości

wydajność SQL na Rewizor Nexo przy kilku tys. faktur miesięcznie

Polecane posty

Dzień dobry,

1. Czy jest jakaś metoda na zwiększenie wydajności SQL? Pozakładać indeksy, może jakaś parametryzacja serwera SQL? Czy może dokupić RAMu do VM lub dołożyć procesor?

 

Konserwację robiłem bez zauważalnych efektów, kompaktowanie jak rozumiem nie pomoże tutaj, wersja Rewizor Nexo najnowsza.

Mam klienta z około 3-4 tys faktur miesięcznie, już od kilku miesiącu. Faktury idą przez portal biura i OCR, baza ma 2.5 gb. Księgowe się skarżą że zmiana filtra na dekretacji dokumentów trwa 25 sek. 

 

2. Planuję podłączyć klienta z około 13tysiącami faktur miesięcznie, i nie wiem czy to mi zupełnie już nie padnie (ale w tym wypadku bez załączania dokumentów portalem, tylko zaciąganych przez EPP). 

Czy ktoś ma rozeznanie jaki jest max limit faktur, użytkowników w Nexo jaki jest w stanie pociągnąć (nie sądzę abym się nawet zbliżył do takiego limitu, ale nie wiem)?

 

Parametry instalacji:

- SQL Serwer Standard 2016 na  Windows Server

- DELL R540 Xeon Silver 4210 10(20)-Core 2.2GHz

- 96 GB ram, przy czym virtualna maszyna dedykowana tylko dla SQL ma przydzielone 32GB (i SQL nie jest limitowany pod kątem RAMu)

- SQL jest na dyskach SSD

- pracuje około 9 księgowych, głównie przez zdalny pulpit na serwerze na wydzielonej VM

- na serwerze jest około 170 baz

 

Dziękuję i pozdrawiam

Michał Markowski

 

Link to postu
29 minut temu, Michał Markowski napisał:

1. Czy jest jakaś metoda na zwiększenie wydajności SQL? Pozakładać indeksy, może jakaś parametryzacja serwera SQL?

Skąd wniosek, że to problem po stronie bazy danych, a nie aplikacji ?

 

29 minut temu, Michał Markowski napisał:

- 96 GB ram, przy czym virtualna maszyna dedykowana tylko dla SQL ma przydzielone 32GB (i SQL nie jest limitowany pod kątem RAMu)

Jaka to edycja serwera SQL - express czy pełny ?

22 minuty temu, Michał Markowski napisał:

DELL R540 Xeon Silver 4210 10(20)-Core 2.2GHz

22 minuty temu, Michał Markowski napisał:

pracuje około 9 księgowych, głównie przez zdalny pulpit na serwerze na wydzielonej VM

To kiepski procesor do pracy z programami nexo, dodatkowo jego wydajność jest zapewne obniżana przez maszynę wirtualną (brak wsparcia dla technologii Turbo Boost).

 

Link to postu

Dziękuję za zainteresowanie tematem

 

"Skąd wniosek, że to problem po stronie bazy danych, a nie aplikacji ?" 

Może być i aplikacji, ale na aplikację niestety nie mam wpływu (tak mi się wydaje), więc szukam albo w parametrach sql, lub w hardware.

 

SQL w wersji standard, pełnej, więc mam pełne możliwości parametryzacji i nie jestem ograniczony do 1gb RAMu jak express, ale nie ustawiałem go jakoś szczególnie, bo nie wiem co warto pozmieniać, mój IT raczej jest od tematów bardziej AD/Lan niż SQL.

 

Procesor - ;/, procesora pewnie nie wymienię w tym serwerze, patrzyłem na liczbę core myślałem że to wystarczy, myślisz że coś da dokupienie drugiego? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...