Skocz do zawartości

PPK naliczenie w wynagrodzeniu przed zgłoszeniem

Polecane posty

Dzień dobry,

W wynagrodzeniu wypłaconym 9 stycznia naliczyły się składki PPK osobom, które zostały zgłoszone dopiero 10 stycznia. W ustawieniach na kontach pracowników ustawiony jest termin zgłoszenia 10 stycznia- czyli ok. Jak skorygować listę płac? Raport, który generuję z wpłatami nie chce być przyjęty przez operatora PPK. Wyświetla się błąd: OKRES SKŁADKI WCZEŚNIEJSZY NIŻ DATA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA DO UMOWY O PROWADZENIE. Nigdy wcześniej Nexo nie policzył mi PPK przed przystąpieniem. Skąd taki błąd?

Pozdrawiam 

A.J.

Link to postu
15 minut temu, Anna Jastrzębska napisał:

Pensje zawsze u nas naliczane są z datą 10-tego.

W pierwszej wiadomości napisała Pani, że w styczniu był to jednak 9 dzień miesiąca??? W dodatku to była niedziela? Coś się nie zgadza.

16 minut temu, Anna Jastrzębska napisał:

Rozszerzy Pan "ręcznie". Nie wiem gdzie to edytować, aby zadziałało.

Edytować starej wypłaty raczej się nie powinno. Trzeba by to ręcznie uwzględnić na najbliższej wypłacie i w portalu udostępnianym przez Instytucję Finansową.

 

 

 

58 minut temu, Anna Jastrzębska napisał:

Wyświetla się błąd: OKRES SKŁADKI WCZEŚNIEJSZY NIŻ DATA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA DO UMOWY O PROWADZENIE.

Wrócę jeszcze do samego początku - nie bardzo wiem dlaczego pojawia się ten komunikat - w zgłoszeniu pracownika do PPK nie przekazuje się daty z dokładnością do dnia, przekazuje się tylko miesiąc. W pliku z wpłatami jest także tylko miesiąc wpłat. Może da się to sprawdzić w portalu Instytucji PPK? Jak wygląda tam ten pracownik?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...