Skocz do zawartości

Wybór miejsca instalowania Sello

Polecane posty

Witam serdecznie,

do wersji 1.9 podczas instalowania Sello mogłem zdecydować o tym, na który dysk twardy i do jakiego katalogu zainstaluję Sello. Podzas instalowania wersji 1.10 nie zauważyłem takiej opcji, więc program zainstalował się na dysk "C". Sugeruję, aby przywrócić taką możliwość. Trochę popsuło mi to organizację danych na komputerze. (Jeśli ktoś zna sosób to prosze o info ?)

Dziękuję i pozdrawiam!

Link to postu

Dziękuję, faktycznie TERAZ jest ta opcja "instalacja niestandardowa" :)

Zainstalowałem na dysku "D".

Mogę przysiąc, że nie było jej podczas pierwszej instalacji nowego Sello (nie byłem pijany). Ja zwykle usuwam z windowsów pozostałe po instalacji pliki (m.in. *.msi). To powoduje małe zamieszanie przy aktualizacji wersji. To mogło być przyczyną. Ale to robie na własną prośbę :)

 

Mam też inną sprawę. Podczas instalacji niestandardowej nie instaluje się nowy serwer sql 2008, o którym piszecie w zmianach instalacyjnych. Robiłem także instalację serwerową (pierwszą od góry) i także pozostał dotychczasowy serwer sql 2005. Co decyduje o upgrade serwera sql podczas instalacji? I w ogóle czy warto zmieniać ten serwer, skoro wersja sql 2005 działa dobrze? Domyślam się, że jeśli odinstaluję "stary" serwer sql 2005 i wtedy (na system bez żadnego serwera sql)  rozpocznę instalacje nowego Sello 1.10 o pewnie zostanie pobrany serwer sql 2008 ze strony Insertu i zainstalowany?

Pozdro

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jeśli instalator znajdzie istniejący serwer to nie instaluje nowego. Instalacja serwera wiąże się z jego pobraniem z sieci (ze stron Microsoftu) jako wymagany składnik, ale tylko gdy nie ma go na komputerze.

 

 

Przyznale sie bez bicia, ze jeszcze nie zainstalowalem nowej wersji, ale mam pytanie czy w ogole mozliwe jest teraz postawienie Sello bez serwera?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...