Skocz do zawartości

Wypłaty -deklaracja ZUS- różnice w programie

Polecane posty

Dzień dobry, 

W styczniu zostały sporządzone listy płac, składki ZUS zaksięgowane z listy płac. Tworząc deklarację rozliczeniową za styczeń jest różnica w składkach. Jak wejdę w wynagrodzenia i podliczenie wypłat i rachunków, to jest kwota z list płac, natomiast przy tworzeniu deklaracji jest 2 grosze różnicy i na deklaracji jest o 2 grosze mniej z czego wynika ta różnica? Przez cały rok było prawidłowo, tyle ile z listy płac składek tyle w deklaracji rozliczeniowej .  Dodatkowo jak zaimportuję do płatnika, to jest jeszcze jedna różnica 1 grosza. 

Link to postu

Różnice na pewno wynikają z wielu wypłat dla jednego pracownika w miesiącu.

Program pilnuje, żeby składki zawsze były liczone od sumy podstaw, ale są sytuacje, że użytkownik może takie zabezpieczenia złamać.

Najprostszym przypadkiem jest zmiana daty listy płac pomiędzy miesiącami bez przeliczenia tych wypłat - program wtedy pokazuje ostrzeżenie, ale zwykle nikt ich nie czyta, albo po prostu ignoruje i o nim zapomina. Inny przypadek to kasowanie wcześniej naliczonej wypłaty - gdy istnieje już druga - bez przeliczenia tej drugiej - wtedy też pojawia się komunikat.

 

Proszę uruchomić raport - różnice w składkach. Można tam zobaczyć dla którego pracownika występują różnice i przeliczyć choć jedną z jego wypłat - różnice powinny wtedy zniknąć.

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź. 

Uruchomiłam raport i widzę u którego pracownika występują różnice. Czy dobrze rozumiem, że mam teraz przeliczyć jeszcze raz którąś listę ze stycznia? Z tym, że pracownik u którego występują różnice w styczniu był na chorobowym 1 dzień i to chorobowe zostało wypłacone i policzone dopiero w lutym. Gdy chcę przeliczyć na nowo to wynagrodzenie w styczniu, to automatycznie chorobowe nalicza się w styczniu, gdy to usunę i przeliczę jeszcze raz, nic się nie zmienia, różnice występują dalej.  

Link to postu
12 minut temu, Wioleta Wałdoch napisał:

Czy dobrze rozumiem, że mam teraz przeliczyć jeszcze raz którąś listę ze stycznia?

Nie chodzi o przeliczanie listy płac tylko wypłaty.

 

Powinna wystarczyć chwilowa zmiana wartości któregoś ze składników i powrót do prawidłowej wartości - ale oczywiście na koniec trzeba zapisać tę wypłatę.

No i od nowa policzyć deklarację ZUS.

Link to postu

Dzień dobry, 

Przeliczyłam wypłatę i  składki są prawidłowe. Jeśli naniosę te różnice w składkach, które pokazało w raporcie ,(wypadkowa i chorobowa o jeden grosz mniej na deklaracji niż na liście), to wychodzi do dopłaty o 1 grosz pracownikowi. Ale przy tej poprawce a ponownym policzeniu deklaracji nic się nie zmienia i dalej jest ta sama kwota, co więcej nie znikają w raporcie te różnice w składkach -są nadal a dodatkowo przy tej poprawce występują te same różnice ale na minus w miesiącu luty. Czy tak powinno być?

Link to postu

Policzyłam sobie wszystkie składki ręcznie, to zgadzają się z listą płac. Ale tak jak pisałam wcześniej lista płac nie zgadza się z deklaracją i są różnice. Więc Pan zaproponował zrobienie raportu różnic w składkach- tak zrobiłam i wyszły różnice u danego pracownika 1 gr przy wypadkowej i 1 gr przy chorobowej.  Napisał Pan, że mam wypłatę przeliczyć i zmienić wartość, zrobiłam to ( mimo, że uważam, że składki są prawidłowo policzone )i te różnice naniosłam (odjęłam po 1 groszu z wypadkowej i chorobowej) i wypłata wynagrodzenia netto dla pracownika się zwiększyła  o 1 gr. Zapisałam tą wypłatę, jak Pan napisał. Policzyłam na nowo deklarację ( tak Pan napisał) i nic to nie zmieniło. A dodatkowo jak wezmę raport różnic w lutym, to występują u tego Pracownika ale na minus przy tych samych składnikach chorobowa i wypadkowa -0,01. 

Link to postu

Jeszcze dla pewności - bo jest spory chaos w Pani wypowiedziach.

Po kolei.

Proszę przeliczyć wypłatę - i ją zapisać - przeliczona wypłata nie powinna mieć pogrubień wynikających z ręcznych zmian.

Proszę nie robić raportu.

Proszę skasować i od nowa wygenerować deklaracje ZUS.

Wyeksportować i wczytać do Płatnika.

Czy nadal będą problemy?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...