Skocz do zawartości

Składki ZUS wspólnika

Polecane posty

Informacje o wysokościach podatków i składkach ZUS wspólnika uzupełnią się automatycznie po wysłaniu z programu księgowego raportu Przelewy.
Dane tego raportu sumarycznie pokazane zostaną w zakładce Start w Portalu Biura, ale trafiają też do zakładek: Właściciel, Pracownicy, Firma (Podatki).

 

Aby generowanie raportu zakończyło się sukcesem należy upewnić się czy dane w programie księgowym uzupełnione są prawidłowo. Więcej na ten temat znajdzie Pan na stronach e-pomocy:

 

Link to postu

Kwota do zapłaty ZUS i podatków wyświetla się prawidłowo. Jednakże w zakładce Właściciele --> ZUS jest pusto jak poniżej. Nie wiem czy Pani dobrze mnie zrozumiała, ale nie pokazuje mi się kwota ZUS właściciela. Klient chce wiedzieć ile wynosi jego ZUS jako prowadzącego dg.   

 

image.thumb.png.f4feaff57501b6c2020128138a6fd803.png

 

w zakładce startowej wygląda wszystko prawidłowo (zerami proszę nie sugerować się, ponieważ wymazałem kwoty i zostawiłem same zera)

 

image.thumb.png.73c5c9849d07ad470ba4a78a32409a12.png

Link to postu

Za dodanie wpisów w obu zakładkach Podatki i ZUS odpowiada ten sam raport - Przelewy.

 

Na stronie Start domyślnie wyświetla się suma składek ZUS Pracowników i Właścicieli.

Czy kwota na tej stronie jest u Pana inna niż w zakładce Pracownicy?

 

Jeśli tak, należy zweryfikować poprawność ustawień Wspólników w programie księgowym.

W weryfikacji poprawności konfiguracji mogą Panu pomóc poniższe artykuły:

W trakcie weryfikacji proszę zwrócić szczególną uwagę na rachunki składek ZUS i Podatkowy.

 

Za wysokość odprowadzanych składek ZUS odpowiada ustawienie Dane ubezpieczeniowe -> Dane ubezpieczenia ZUS. Proszę także zweryfikować poprawność tych ustawień przed wystawieniem deklaracji.

 

obraz.png.a0ba3fdcdff0187494a2d1162d2b9139.png

Jeżeli składki naliczono poprawnie, została wystawiona deklaracja i Wspólnik posiada poprawnie uzupełnione dane, raport się wygeneruje.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...