Skocz do zawartości

poprawa rodzaju absencji

Polecane posty

Witam,

Drodzy forumowicze, potrzeba jest porada. W zeszłym roku wprowadziłem błędny rodzaj absencji pracownika (zwolnienie lekarskie zamiast opieki nad dzieckiem). Niestety w późniejszym okresie powieliłem ten błąd i teraz jestem w sytuacji, że muszę skorygować te zapisy i prawidłowo naliczyć składki ZUS. System nie pozwala poprawić tych absencji, ponieważ istnieją kolejne zapisy. Pytanie jak to naprawić? Usuwać wszystkie wypłaty i tworzyć od nowa czy jednak istnieje jakaś magiczna sztuczka?

Link to postu

Nie będzie to łatwe. Ale jeśli wypłaty nie były po naliczeniu zmieniane ręcznie to jednak chyba najwygodniej byłoby skasować pierwszą złą absencję i wszystkie następne zasiłkowe. Potem wprowadzić je na nowo od najstarszej - program będzie pytał czy oznaczyć odpowiednie wynagrodzenia jako wymagające korekty - odpowiedzi powinny być twierdzące. Następnie trzeba naliczyć bieżącą wypłatę, która powinna uwzględnić wszystkie ewentualne korekty.

Może na początek zrobić archiwum tego podmiotu i zdearchiwizować obok, aby powstała kopia podmiotu i na niej poćwiczyć i sprawdzić czy efekt jest zadowalający.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...