Skocz do zawartości

[solved] ITransakcjeHandlowe i ustawianie transakcji VAT w ZapisWEwidencjiVAT w Rewizor

Polecane posty

Dzień dobry, 

korzystam z sfera.PodajObiektTypu<InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.ITransakcjeHandlowe>().DaneDomyslne aby móc ustawić ZapisWEwidencjiVAT.DaneDodatkowe.Transakcja na rodzaj transakcji VAT, zgodnie z dyskusją załączoną poniżej (poprzez ZapisWEwidencjiVAT importuję sobie faktury, tak jak do tej pory robiłem mechanizmem EPP).

Niestety, wywołanie:
            var transakcje = sfera.PodajObiektTypu<InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.ITransakcjeHandlowe>().DaneDomyslne;

wyrzuca błąd. I zauważyłem że wyrzuca błąd chyba w podmiotach które nie mają Subiekta (na podmiotach Demo oraz jednym podmiocie z Subiektem działa). Co byłoby chyba dziwne, skoro w Rewizor można ustawiać rodzaj transakcji nie mając Subiekta, więc taka sama funkcjonalność powinna być dostępna w Sferze.

 

Czy ktoś ma może jakiś pomysł? Domyślam się że import faktur do Rewizora jest dosyć powszechnie wykorzystywany.

Nigdy nie myślałem, że ustawienie pola które wydawałoby na poziomie trudności zwykłego enum może być takie problematyczne ;).

 

Załącznik 1: Błąd przy wywołaniu sfera.PodajObiektTypu<InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.ITransakcjeHandlowe>().DaneDomyslne;

Microsoft.Practices.Unity.ResolutionFailedException
  HResult=0x80131500
  Message=Resolution of the dependency failed, type = "InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.ITransakcjeHandlowe", name = "(none)".
Exception occurred while: Calling constructor InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.TransakcjeHandlowe(InsERT.Mox.Helpers.ProductAffinity.IProductAffinityManager businessProductAffinityManager).
Exception is: TargetInvocationException - Obiekt docelowy wywołania zgłosił wyjątek.
-----------------------------------------------
At the time of the exception, the container was:

  Resolving InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.TransakcjeHandlowe,(none) (mapped from InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.ITransakcjeHandlowe, (none))
  Calling constructor InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.TransakcjeHandlowe(InsERT.Mox.Helpers.ProductAffinity.IProductAffinityManager businessProductAffinityManager)

  Source=Microsoft.Practices.Unity
  Ślad stosu:
   at Microsoft.Practices.Unity.UnityContainer.DoBuildUp(Type t, Object existing, String name, IEnumerable`1 resolverOverrides)
   at Microsoft.Practices.Unity.UnityContainer.Resolve(Type t, String name, ResolverOverride[] resolverOverrides)
   at Microsoft.Practices.Unity.UnityContainerExtensions.Resolve[T](IUnityContainer container, ResolverOverride[] overrides)
   at InsERT.Mox.Runtime.Unity.UnityAdapter.GetObject[T]()
   at InsERT.Moria.Sfera.Uchwyt.PodajObiektTypu[Typ]()
   at Test1.RewImportFS.UstawTransakcjeVAT(Uchwyt sfera, IZapisWEwidencjiVAT zapis) in G:\Mój dysk\MOJE\Projekty VS\Test1\RewImportFS.cs:line 406
   (...)

  Ten wyjątek został pierwotnie zgłoszony w tym stosie wywołań:
    [Kod zewnętrzny]

Wewnętrzny wyjątek 1:
TargetInvocationException: Obiekt docelowy wywołania zgłosił wyjątek.

Wewnętrzny wyjątek 2:
InvalidOperationException: Brak licencji na użycie Sfery

 

Załącznik 2. Ustawiam transakcję VAT zgodnie z dyskusją: 

 

Edytowane przez Michał Markowski
Link to postu

Ciekawe, że działa na tych bez Subiekta. Insert pewnie lada moment zdekoduje błąd, ale mi się nasuwa pytanie, czy aby Sferę odpala Pan odpowiednio do sytuacji, to jest przez Rewizor, a nie Subiekt?

Uchwyt sfera = mp.Polacz(danePolaczenia, ProductId.Subiekt);

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

[solved]

Super! Bardzo dziękuję, tego nie znałem, a już kilka godzin spędziłem na kombinowaniu. 

Działa bez Subiekta.

var transakcje = sfera.PodajObiektTypu<InsERT.Moria.EwidencjaVAT.ITransakcjeVAT>().DaneDomyslne;

zapis.Dane.DaneDodatkowe.Transakcja = transakcje.DostawaTowarowIUslugPozaTerytoriumKraju;

 

Link to postu
  • Michał Markowski zmienił tytuł na [solved] ITransakcjeHandlowe i ustawianie transakcji VAT w ZapisWEwidencjiVAT w Rewizor
×
×
  • Dodaj nową pozycję...