Skocz do zawartości

[Sfera] Logowanie do podmiotu w Rachmistrz bez użycia InsLauncher - nie łączy się

Polecane posty

Dzień dobry, czy ktoś ma może jakiś pomysł ? Nie działa mi logowanie się do podmiotów Rachmistrza bez użycia InsLaunchera.

 

Co robię:

1. Łączę się z jednym dowolnym podmiotem żeby dostać połączenie z Nexo i SQL

2. Połączeniem z SQL odczytuję listę podmiotów uruchamiając kwerendę SQL: Rewizorowe i Rachmistrzowe

(btw. szkoda że nie można API Nexo odczytać jaki produkt ma dany podmiot zarejestrowany)

3. Dla każdej z baz odczytanych w pkt. 2 (Rachmistrzowe) uruchamiam w pętli (nowe obiekty połączeń niż z pkt. 1-2):

DanePolaczenia danePolaczenia;
            danePolaczenia = DanePolaczenia.Jawne("Nazwa_serwera", strNexoPodmiotRachmistrza, true);
            MenedzerPolaczen mp = new MenedzerPolaczen();
            sfera = mp.Polacz(danePolaczenia, ProductId.Rachmistrz);

I wyrzuca błąd:

System.InvalidOperationException: „Podana baza danych nie jest przystosowana do pracy z Nexo, bądź przystosowana jest do wersji innej, niż uruchamiane rozwiązanie sferyczne. Spakuj i zarejestruj rozwiązanie w programie serwisowym Nexo, aby rozwiązać problem.”

 

Dokładnie tak samo robię dla podmiotów Rewizorowych, i na nich działa i się loguje. W podmiotach Rachmistrza wysypuje się.

Sferę mam napisaną na 39.2.1.5310, i w takiej wersji są też podmioty (zarówno Rewizor -działający i Rachmistrz-niedziałający).

 

Dodam, że jak spakuję rozwiązanie, dodam binaria i uruchomię jako binaria przez InsLauncher i funkcję 

DanePolaczenia danePolaczenia = DanePolaczenia.Odbierz();

to do bazy Rachmistrza per podmiot mogę się zalogować i działa. Tylko ja nie mogę z tego rozwiązania skorzystać jeśli mam zalogować się do kilkudziesięciu podmiotów i pobrać z nich dane.

 

Generalnie celem jest odczytanie liczby Dokumentów Księgowych z podmiotów biura rach. Dla Rewizorowych śmiga.

 

 

Edytowane przez Michał Markowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...