Skocz do zawartości

Pit-36 zaliczka na Pit

Polecane posty

Witam,
 

Jak poprawnie zmienić na deklaracji PIT-36 informację o zapłaconych zaliczkach na podatek dochodowy?
Tzn chodzi mi o to że program domyślnie zakłada że zaliczka została zapłacona po wygenerowaniu: "Zaliczka miesięczna PIT".
Zmiany powinno dokonać się w dokumencie Zaliczka miesięczna PIT czy ręcznie w samej deklaracji PIT 36 żeby wykazać należne zaliczki na podatek dochodowy które nie zostały zapłacone a należy je zapłacić wraz z deklaracją PIT 36.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.05.2022 o 14:02, Przemysław Werner napisał:

Najlepszym rozwiązaniem na ten moment będzie to, o czym Pani wspomina, czyli ręczna edycja samej deklaracji PIT-36.

W zeszłym roku zgłaszałem prośbę o dodanie rubryki "zaliczka zapłacona" w dokumencie obliczającym zaliczki za dany okres w trakcie roku i dostałem odpowiedź, że w III kwartale 2021 zostanie wprowadzona. Niestety nadal ta bardzo przydatna funkcjonalność nie została wprowadzona. 

Wypełnianie ręczne wpłaconych zaliczek prosto w deklaracji jest dla mnie katorgą i powrót do lat 90-ch.

Czy w Tym (2022) roku zostanie to wprowadzone? We wszystkich znanych mi programach taka opcja istnieje i przy zakupie nawet nie przypuszczałem, że będę musiał tyle czasu marnować na przepisywanie z palca wpłaconych zaliczek.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...