Skocz do zawartości

zaliczka wg skali za czerwiec 2022

Polecane posty

Zgłosiłam problem do InsErtu dostałam taką odpowiedź

Cytat

Błąd jest potwierdzony, poprawka w HF2, która planowana jest na koniec bieżącego tygodnia bądź początek przyszłego. Obejście na teraz to zmiana daty parametru w podatkach i kosztach na okres obowiązywania od 30 czerwca, ale tylko na czas wyliczenia zaliczki, czyli wchodzimy w podatki i koszty, ustawiamy stawkę 12% od 30.06, wyliczamy zaliczkę, wracamy do parametrów i zmieniamy okres na 1.07.

 

Link to postu

Ja chciałem tylko przy okazji poprosić któregoś z moderatorów, community managerów czy kto tutaj jest na forum, żeby przekazał ode mnie pytanie do ludzi, którzy piszą Rachmistrza GT: "Czy Wy żeście do reszty och..eli???".

 

"Flagowa" zmiana podatków, o której słyszał nawet każdy menel to obniżka stawki z 17% do 12%.

Jakim cudem po aktualizacji (która wymagała poprawek) nadal nie został rozwiązany podstawowy problem???

 

Czy te cholerne "ulepszenia" ktokolwiek w ogóle testuje zanim zostanę przepchnięte do pobrania przez zylion biur rachunkowych w kraju?

 

Jeśli kolejny update dostanę w poniedziałek (zakładając że będzie działał) to zostaje mi tylko 9 dni do 20go na wszystkich klientów, którzy mają zasady ogólne!!!

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Podpisuję się obiema rękami, bo nie po to płacimy za profesjonalny program, aby co chwilę mierzyć się z taką sytuacją.

Program wydaje się być w ogóle nie testowany.

Ponawiam apel o udostępnienie w Biurze GT możliwości zbiorczego naliczania składek ZUS i eksportu ich w plikach KEDU do Płatnika.  Nie sposób każdego klienta osobno przeklikiwać, płacić za abonament kolejnego programu GT tylko po to , żeby  móc zbiorczo wysyłać JPK. Niech BIURO GT ma wreszcie komplet fuknkcji przydatnych w obsłudze wielu klientów biura.

W przypadku takich błędów w programie i tak krótkiego czasu do końca okresu rozliczeniowego to byłyby zaoszczędzone cenne godziny.

Link to postu

A czy ktoś sprawdzał wyliczenie podstawy zdrowotnego : miesiąc naliczania składki lipiec za miesiąc poprzedni tj. czerwiec? U mnie Bierze podstaw zdrowotnego bezpośrednio z KPR a nie z zaliczek wspólników. I tak jak jeden ma tylko udziały w tej spółce to jeszcze OK, ale jak dopisuję udziały w innych spółkach cywilnych to podstawa zdrowotnego nie sumuje się tylko jest wyliczana na podstawie tej jednej głównej firmy(spółki)

Link to postu
22 godziny temu, Paweł Margraf napisał:

Ja chciałem tylko przy okazji poprosić któregoś z moderatorów, community managerów czy kto tutaj jest na forum, żeby przekazał ode mnie pytanie do ludzi, którzy piszą Rachmistrza GT: "Czy Wy żeście do reszty och..eli???".

 

"Flagowa" zmiana podatków, o której słyszał nawet każdy menel to obniżka stawki z 17% do 12%.

Jakim cudem po aktualizacji (która wymagała poprawek) nadal nie został rozwiązany podstawowy problem???

 

Czy te cholerne "ulepszenia" ktokolwiek w ogóle testuje zanim zostanę przepchnięte do pobrania przez zylion biur rachunkowych w kraju?

 

Jeśli kolejny update dostanę w poniedziałek (zakładając że będzie działał) to zostaje mi tylko 9 dni do 20go na wszystkich klientów, którzy mają zasady ogólne!!!

Dzień dobry,

Błąd pobierania nowej stawki podatku 12% z parametrów programu występuje wyłącznie w sytuacji, gdy użytkownik korzysta z miesięcznych lub kwartalnych okresów obrachunkowych i przy naliczaniu zaliczki na PIT za czerwiec 2022, lub II kwartał 2022. Nasze badania pokazują, że stosunkowo niewielu klientów korzysta z innych niż rocznych okresów obrachunkowych, dlatego ten problem umknął naszej uwadze.

Oczywiście przepraszamy za zaistniałą sytuację. Stosowna poprawka zostanie udostępniona w wersji HF2, która powinna ukazać się w najbliższy poniedziałek.

  • Lubię to 1
Link to postu

Problem da się rozwiązać (doraźnie) w następujący sposób: będąc w zakładce "Wspólnicy" wchodzicie w górnym menu Operacje -> Parametry i słowniki -> Parametry podatków i kosztów i usuwacie OSTATNIE parametry (od 01.07.2022) "skala podatkowa 12%", na dole "ulgi podatkowe roczna i miesięczna". Podanych wyżej parametrów nie da się poprawić. Można je tylko usunąć i dodać nowe. Dlatego te same parametry dodajecie ale z datą od 01.06.2022, a nie jak jest od 01.07.2022. Działa. 🙂

Edytowane przez Tomasz Szwajca
Link to postu
18 minut temu, Tomasz Szwajca napisał:

Problem da się rozwiązać (doraźnie) w następujący sposób: będąc w zakładce "Wspólnicy" wchodzicie w górnym menu Operacje -> Parametry i słowniki -> Parametry podatków i kosztów i usuwacie OSTATNIE parametry (od 01.07.2022) "skala podatkowa 12%", na dole "ulgi podatkowe roczna i miesięczna". Podanych wyżej parametrów nie da się poprawić. Można je tylko usunąć i dodać nowe. Dlatego te same parametry dodajecie ale z datą od 01.06.2022, a nie jak jest od 01.07.2022. Działa. 🙂

Albo zainstalować wersje 1.72 HF2

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...