Skocz do zawartości

[Wzorce] Najprostszy i uniwersalny sposób dostania się do obiektu "Moja Firma"

Polecane posty

Na różnych wzorcach Moja Firma jest (może być) inną stroną. Czasem jest Dostawcą, czasem Sprzedawcą, czasem Odbiorcą czy Zamawiającym. Czasem niektóre strony nawet nie są na innych dokumentach (np. dokument może mieć zamiennie tylko albo Odbiorce albo Dostawce). Mówimy tu o praktycznie wszystkich typach wzorców, również np. OF i tych innych spoza Subiekta (Gestor itp.).

 

Dla nagłówków i stopek stron oraz innych bardziej stałych elementów wzorca na ten moment wszędzie trzeba pilnować żeby gdzieś (zwykle kopiując między wzorcami różnego typu) nie zrobić gafy.

 

Czy istnieje jedna i uniwersalne dla wszystkich wzorców dokumentów ścieżka (lub jak ją stworzyć) do obiektu Moja Firma?
 

Jak nie to przydałoby się takie uproszczenie (sam nie jestem pewien jak je dodać, więc można nakierować) w postaci obiektu Moja Firma jako jeden z root obiektów w Słowniku Stimulsofta.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

W przypadku dokumentów dane można pobrać z nagłówka dokumentu: Dokument->encjaDokumentu->MojaFirma (może być konieczne dodanie obiektu biznesowego). Nie ma jednak uniwersalnej metody pobierania danych na każdym wzorcu wydruku, ale można napisać własny plugin typu InsERT.Moria.Wydruki.IFunkcjaPobieraniaDanychDlaWydruku, który będzie zwracał obiekt mojej firmy - przykładowy plugin znajduje się w SDK: Przyklady\nexoPlugins\FunkcjaPobieraniaDanychDlaWydruku.cs (instukcja w Czytaj.txt).

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...