Skocz do zawartości

Ładowanie programu

Polecane posty

Rachmistrz nexo pro bardzo powoli się ładuje. Zanim otworzy się podmiot program za każdym razem ładuje się wieki o aktualizacjach już nie wspomnę.Przejście między podmiotami również nie jest płynne. Myślałam najpierw że może to wina komputerów. Poniosłam koszty zainwestowałam w nowy sprzęt, światłowód a temat pozostał. 

Informatyk powiedział mi, że to wina samego oprogramowania. 

Cierpliwość mi się kończy, chyba czas na zmianę.

Czy ktoś też miał taki problem? Jeśli tak to jak go rozwiązał?

 

Link to postu

Witam, mam zainstalowany Win 11.  otwierając program rachmistrz nexo pro pojawia się komunikat przygotowanie programu do uruchomienia i ten proces moim zdaniem trwa zbyt długo. I tu nie chodzi o serwer zewnętrzny ani o parametry komputera. Zgodność aktualnie mam ustawiona z WINdows 8.

Może instalując program trzeba zmienić jakieś parametry w ustawieniach o których nie wiem. 

Otwieranie programu zawsze trochę trwało i myślałam, że to problem komputera. 

Światłowód rozwiązał tylko problem z E-archiwizacją, czas e-archiwizacji znacznie się skrócił. 

Pisząc na forum, próbuję się dowiedzieć od innych użytkowników, ile u nich trwa czas od uruchomienia programu po wczytanie podmiotu na którym można już pracować.

Aktualnie posiadam dużą bazę klientów, i przechodzenie między podmiotami jest uciążliwe, ponieważ za każdym razem trzeba ładować podmiot oddzielnie. 

Pod tym względem lepszy już jest rachmistrz GT.

 

 

 

Link to postu

Proszę w pierwszej kolejności uruchomić program serwisowy i w ustawieniach tego programu włączyć szczegółowy poziom logowania zdarzeń
image.jpeg.f685e93d0d87f9394803aef7443a5971.jpeg

Proszę z takimi ustawieniami popracować chwilę, uruchomić program na kilku podmiotach. Następnie proszę o utworzenie danych diagnostycznych z komputera, na którym ten problem występuje i przesłanie ich do mnie w wiadomości prywatnej.

 

W dniu 6.08.2022 o 22:47, Agata Foremska napisał:

I tu nie chodzi o serwer zewnętrzny ani o parametry komputera.

Informacja o sposobie komunikacji z serwerem SQL jest akurat w tym przypadku bardzo istotna. Proszę więc powiedzieć trochę więcej o konfiguracji:

  • Ile jest komputerów w sieci?
  • Czy łączą się z serwerem udostępnionym przez internet czy jest to praca w sieci lokalnej lub przez RDP?
  • Czy na wszystkich komputerach występuje ten problem, czy tylko niektórych?
  • Czy problem pojawia się tylko po wgraniu nowej wersji programu, czy przy każdym uruchomieniu?
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...