Skocz do zawartości

Błąd przy zapisie dokumentu przez sferę 0x80040F38 INS_E_INVALID_IDENTITY

Polecane posty

Jednym zdaniem: Co jakiś czas (powiedzmy raz na 1-2 miesiące, czasem rzadziej), podczas nowaFaktura.ZapiszSymulacja() otrzymuję następujący wyjątek:  

 

 

0x80040F38 Nie można nadać identyfikatora.

INS_E_INVALID_IDENTITY


Mój program działa w pętli i tworzy dokumenty FS i ZK z nadchodzących plików EPP. Chodzi o kilkaset dokumentów dziennie.

Mam otwartą "sesjęsubiekta" a następnie (w skrócie):
 

oIm = sesjaSubiekta.Importer

oIm.WczytajPlik(nazwa_ze_sciezka_epp, InsERT.WczytajEnum.gtaWczytajDokumenty)

Dim nowaFaktura As InsERT.SuDokument

nowaFaktura = oIm.WczytajObiekt(CInt(numer_obiektu_z_faktura), InsERT.SubiektDokumentEnum.gtaSubiektDokumentFS)

nowaFaktura.ZapiszSymulacja()



Kiedy ten wyjątek się pojawi przy obróbce jednego pliku, to do wyłączenia programu pojawia się dla każdego kolejnego pliku, który próbuje obsłużyć. 

Rzecz w tym, że błąd nie odnosi się do jakiegoś błędu w pliku EPP. Po ponownym uruchomieniu programu,
pliki są wczytywane i przetwarzane na fakturę prawidłowo.

Pisząc tego posta przejrzałem logi i widzę, że czasami pojawia się inne wyjątki:
 - 0x80004005 - dziwny, bo nie ma go w dokumentacji
 - Exception from HRESULT: 0x80040F1C - zapis spowodowałby naruszenie integralności bazy danych
 - 0x80040F1E - %1 Operacja nie powiodła się. Należy ponowić próbę. 

Co zrobić jeśli taki wyjątek się pojawi, żeby jednak nie być zmuszonym do ponownego uruchomienia programu?

Jeszcze jedna informacja (może ważna): program działa na ten samej maszynie na której stoi baza danych Subiekta.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...