Skocz do zawartości

Zlecenia serwisowe API

Polecane posty

W ramach portalu dewelopera InsERT API zostało opublikowane API do zleceń serwisowych online.

API zleceń serwisowych online umożliwia dodanie nowych zgłoszeń oraz pobranie danych istniejących w bazie zleceń serwisowych.

API składa się z dwóch endpointów:

 

  • Add service registration - za pomocą którego można dodać nowe zgłoszenie serwisowe.
  • Get service order infromation - za pomocą którego można pobrać informacje o istniejącym zleceniu serwisowym

 

W odpowiedzi na poprawnie dodane zgłoszenie serwisowe zwracany jest identyfikator zgłoszenia serwisowego, który następnie można użyć do pobrania informacji o danym zgłoszeniu.

W Insert Nexo automatycznie generowane są linki do śledzenia konkretnego zgłoszenia.

Aby linki były generowane poprawnie konieczne jest zaznaczenie “Chcę korzystać z API i własnego formularza zleceń serwisowych” w parametrach zleceń serwisowych online, a następnie w polu “Użyj własnego adresu”, wstawienie własnego adresu na wzór: “https://mojezleceniaserwisowe.pl/”.

 

image.png.e78e45b9e4c71827b0c3b1cfad177908.png

 

Do adresu doklejane będą identyfikatory konkretnych zgłoszeń (“https://mojezleceniaserwisowe.pl/glzwhYgTekCTG3RpkDdmHg”), a więc na podanej w parametrze zleceń serwisowych online stronie internetowej, powinny wyświetlać się informacje o danym zgłoszeniu pobrane za pomocą API z użyciem podanego identyfikatora.

 

Przykłady integracji
Zapraszamy do zapoznania się z przykładami integracji, które zostały opublikowane w serwisie GitHub.

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.09.2022 o 10:36, Radomił Ząbik napisał:

A gdzie można znaleźć rozpiskę tych statusów - domyślam się, że zostanie opis zwrócony, ale pewnie nie uda się wycelować w wszystkie błędy ;)

image.png.14e1371b579b04fe1eb76b3be3818c6d.png


Jeśli chodzi o wszystkie błędy, jakie mogą wystąpić pod statusem BadRequest, to występują dwa. Jeden to błąd parsowania danych, który ma tytuł "Data parsing error." i oznacza, że API nie jest w stanie sparsować wysłanych danych (postaram się go dodać do przykładów w dokumentacji w najbliższym czasie). Drugi to błędy walidacji i tak jak widać na poniższym przykładzie, w odpowiedzi dostajemy wtedy informację o tym, jakie pola zostały niepoprawnie wypełnione oraz opis błędu. A jeśli chodzi o wszystkie możliwe statusy, jakie mogą wystąpić w odpowiedzi API, to są one opisane w dokumentacji. Innych statusów niż tych opisanych w dokumentacji nie przewidujemy, ale jeśli kiedykolwiek taki wystąpi, to prosimy o informację.
 image.thumb.png.0a603b37ad92a43cbfcc50fdf42ce259.png

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Informujemy, że w związku z publikacją wersji 43 nexo, zaktualizowane zostało API zleceń serwisowych online.
 

Zmiany w API:

  • Dodawanie nowego zgłoszenia - nie można dodać nowego zgłoszenia, jeżeli API nie zostało wcześniej aktywowane w Insert nexo lub formularz nie został wyłączony w parametrach zleceń serwisowych online.  
  • Pobieranie danych zlecenia serwisowego - nie można pobrać danych zlecenia serwisowego, jeżeli API nie zostało wcześniej aktywowane w Insert nexo. 

    Do dokumentacji dodany został status 403 Forbidden, który jest zwracany w powyższych sytuacjach.

  • Dokumentacja - Poprawiony błąd w przykładzie odpowiedzi 400 Bad Request. Poprawna nazwa klucza to "validationProblems", zamiast "validationErrors".

W parametrach zleceń serwisowych online dodane zostały osobne pola adresu formularza oraz historii zgłoszenia. Dzięki temu adresy formularza i historii zlecenia nie są już ze sobą ściśle powiązane. Oprócz dotychczasowego formatu adresu historii zlecenia (jak np. "www.zleceniaserwisowe.pl/historia-zlecenia/<idZlecenia>"), od teraz w url można wykorzystywać również parametry (np. "www.zleceniaserwisowe.pl/historia-zlecenia?id=<idZlecenia>").image.png.46b1b3540398c3de9767f239848e7a04.png 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...