Skocz do zawartości

[Rozwiązane][Wzorce] Dostęp do pozycji na ZK przy realizacji dokumentem (magazynowym) a (handlowym+auto-magazynowym).

Polecane posty

Tworzę wzorce wydań (WZ, WV), które m.in. mają pokazywać, które z pozycji na nich zawartych realizują jakie zamówienia (ZK i FP) i ew. Oferty (OF), czyli bardziej ogólnie: Które pozycje na dokumencie magazynowym realizują jakie pozycje i w jakiej ilości na jednym lub wielu dokumentach przez nie realizowanych.

 

Po analizie kilku scenariuszy, mam problem w przypadku auto dokumentów magazynowych.

Skróty myślowe:

  • X = Dokument ZK lub FP lub OF
  • X+ = jeden lub wiele X
  • X_p = pozycja na X
  • X_p+ = jedna lub wiele pozycji jednego X
  • X+_p+ = jedna lub wiele pozycji jednego lub wielu X

 

1. Scenariusz łatwy:

Realizując X+_p+ poprzez dokument magazynowy zewnętrzny (WZ/WV) mamy łatwy dostęp do realizowanych X+_p+, m.in. poprzez:

{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura}
{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerZewnetrzny}
{Format(Dokument.Pozycje.FormatIlosciWJednostceBazowejZSymbolem, Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane.Ilosc)}

Efektywnie mogę wiec wygenerować raport (wzorzec):

image.thumb.png.11749a0c90ed9e27b1dd05c9ddf23fea.png

2. Scenariusz problematyczny:

Realizując X+_p+ poprzez dokument handlowy (głównie FS, ale także inne, aczkolwiek jeszcze nie jestem na tym etapie) jest problem bo to dokument handlowy przejmuje kontrolę nad wpisem (zawiera te dane):

{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjeRealizowane}

...natomiast powyższy jest pusty dla powstałej auto-WZ (do FS).

W efekcie auto-WZ do FS realizujących X+_p+ nie mają prostego połączenia do X+_p+.

 

Moim pytaniem jest zatem:

Czy istnieje przejście 1 do 1 pomiędzy pozycjami na FS a pozycjami na auto-WZ?

 

---

Dodam jeszcze co wiem:

WZ może mieć dokument źródłowy (w przypadku auto-WZ jest to dokument je generujący) oraz fakturę powiązaną (wypełniony po wystawieniu FS do WZ):

{Dokument.encjaDokumentu.DokumentZrodlowy}
{PowiazanaFaktura}

Z tego co wiem nie ma scenariusza gdzie oba z powyższych są wypełnione. Jest albo jeden albo drugi, albo żaden.

 

Naturalnie starałem się przejść do realizowanych X+_p+ właśnie po {Dokument.encjaDokumentu.DokumentZrodlowy}, ale nie jestem pewien co dalej i czy pomiędzy pozycjami istnieje w ogóle takie połączenie.

 

EDIT:

Obiecująco wyglądają:

{Dokument.encjaDokumentu.DokumentZrodlowy.AutomatyczneWZ}
{Dokument.encjaDokumentu.DokumentZrodlowy.Pozycje}
{Dokument.encjaDokumentu.DokumentZrodlowy.DokumentyRealizowane}

Ale podczas gdy dla przykładu ZK->WZ->FS widzę połączenia 1 do 1 z ZK do WZ, to dla powyższych w żadnym nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak to się łączy dla scenariusza zaczynającego się z ZK przez (FS+auto-WZ), z powrotem do FS i znowu do ZK.

 

Pomysły?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
  • Ernest Sadowski zmienił tytuł na [Wzorce] Dostęp do pozycji na ZK przy realizacji dokumentem (magazynowym) a (handlowym+auto-magazynowym).

Wycofałem się trochę wstecz i znalazłem wcześniej pominięte powiązanie.

{Dokument.Pozycje.encjaPozycji.PozycjaZrodlowa.PozycjeRealizowane.PozycjaRealizowana.Dokument.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura}

PozycjaZrodlowa pozwala przejść z danej pozycji auto-WZ na pozycję dokumentu handlowego a później dalej do PozycjeRealizowane realizowanych przez FS.

Można po nich iterować DataBandem i mieć oryginalne ZK/FP.

 

10 godzin szukania...

 

Może się komuś przyda.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
  • Ernest Sadowski zmienił tytuł na [Rozwiązane][Wzorce] Dostęp do pozycji na ZK przy realizacji dokumentem (magazynowym) a (handlowym+auto-magazynowym).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...