Skocz do zawartości

Faktura do paragonu.

Polecane posty

Czy fakturę do paragonu wystawia się jako: Faktura Vat Sprzedaż Detaliczna?Do tej pory wystawiałem jako zwykłe faktury ale księgowej nagle po paru latach zaczęły przeszkadzać drobne różnice kwotowe między fakturą a paragonem do niej wystawianym.Zakładam,że wynikają one z sposobu wyliczania ceny między kasą fiskalną(brutto) a Subiektem(netto).

Link to postu
2 minuty temu, DANIEL WAJER napisał:

Czy fakturę do paragonu wystawia się jako: Faktura Vat Sprzedaż Detaliczna?

Nie rozumiem tego powyżej, nie wiem też czy mówimy o paragonie wystawionym w Subiekcie i zafiskalizowanym na drukarce fiskalnej czy o paragonie wystawionym na kasie fiskalnej, ale jeśli to pierwsze to:

image.png.7fecdafe30e2a831f9711771152faab5.png

A jeśli to drugie (wtedy paragonu nie ma w Subiekcie) to:

image.png.2f455a1327b5d01e089af5a194780330.png

6 minut temu, DANIEL WAJER napisał:

Do tej pory wystawiałem jako zwykłe faktury

I miał Pan dodatkowe rozrachunki i ponowne zdjęcie ze stanu tego samego towaru.

Można i tak... 😉

  • Dziękuję 1
Link to postu

Chodziło o tę drugą opcję(osobna kasa fiskalna).Czy można też taką fakturę wystawić jako zwykłą zmieniając ustawienia jako:dokument liczony według cen netto w walucie PLN,sprzedaż krajowa-S(lewy górny róg na fakturze)przestawiamy jako liczony w/g cen brutto i zaznaczamy:przelicz istniejące pozycje na dokumencie?

Link to postu
1 minutę temu, DANIEL WAJER napisał:

Czy można też taką fakturę wystawić jako zwykłą (...)?

Można, ale moim zdaniem to bez sensu.

Powtórzę jeszcze raz:

47 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

I miał Pan dodatkowe rozrachunki i ponowne zdjęcie ze stanu tego samego towaru.

Ma Pan narzędzie (Faktura detaliczna do nieistniejącego) stworzone dokładnie do tego o czym Pan pisze, ale szuka Pan jak użyć innego, które nie daje żadnej dodatkowej korzyści, za to psuje stany magazynowe i rozrachunki. Po co?

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...