Skocz do zawartości

Przeliczanie jednostek w raportach


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Dariusz Nowak,

Polecane posty

Witajcie,

 

Pytanie dotyczące dodania przeliczników w raportach i architektury obiektów bazy danych.

Mam produkt, ktory ma nastepujace przeliczniki:

image.png.3e0cbf44d20f97057bad2536b8dcbdfb.png

W konfiguracji raportu dotyczącego dokumentu WZ podpiąłem obiekt podrzędny - co wyprowadza mnie na raporcie do liczby 12.

Mogę zatem dodać kolumnę z ilością zgrzewek.

W jaki jednak sposób dostać się poziom wyżek ? Na ilość palet ? 

Podłączenie kolejnego obiektu-dziecka pozostawia nadal przelicznik 12 - czyli referencuje sam siebie. 

Jest na to sposób ?

image.thumb.png.6defd20d68248baaf2d572ca14b6c405.png

Link to postu
  • Rozwiązanie

Jeśli dobrze rozumiem to chce Pan na dokumencie WZ sztuki i chce Pan wyświetlić ilość przeliczoną na zgrzewki i palety. To powinno zadziałać tak jak na zrzucie poniżej (oczywiście do każdego obiektu JednostkaPodrzedna trzeba też dodać obiekt JednostkaMiary, żeby dało się pobrać Symbol jednostki).

2022-11-10_08h17_29.png.59b982d7503f3a012351ac41f27529bb.png

I teraz jak w jakimś polu odwołamy się do jednostek tak:

{Dokument.Pozycje.JednostkaMiaryAs.JednostkaMiary.Symbol} / {Dokument.Pozycje.JednostkaMiaryAs.PrzelicznikJednostkiNadrzednej.JednostkaPodrzedna.JednostkaMiary.Symbol} / {Dokument.Pozycje.JednostkaMiaryAs.PrzelicznikJednostkiNadrzednej.JednostkaPodrzedna.PrzelicznikJednostkiNadrzednej.JednostkaPodrzedna.JednostkaMiary.Symbol}

To otrzymamy to, co widać na poniżej:

2022-11-10_08h20_14.png.4901f6cccb3953fef4eeae1f280a881e.png

Trzeba jednak mieć świadomość, że to zadziała poprawnie TYLKO, gdy na WZ będzie wybrana jednostka szt (podstawowa), dla innych jednostek trzeba zrobić to, przechodząc po innych przelicznikach. Nie ma niestety uniwersalnej metody na pokazanie na wydruku przeliczników do innych jednostek. Sugestię mamy zapisaną na przyszłe wersje.

Link to postu

sorry cos nie ogarnalem i zle podlaczylem - dziala wysmienicie - serdecznie dziekuje

 

Co do pracy z raportami - jest jakas mozliwosc w stimulsofcie podlaczyc dane, zeby ciagle nie wychodzic i nie wchodzic spowrotem ?

niestety nie da sie go zminimalizowac - ma priorytet na ekranie

image.png.6f36591137244f9ae543cc3dea14eadd.png

Edytowane przez Daniel Lubryka
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...