Skocz do zawartości

Zmiana domyślnego sposóbu formatowania wiadomości e-mail na: Normalny (DIV)

Polecane posty

Domyślny sposób formatowania wiadomości e-mail (nazwa na liście: Normalny) dodaje po każdym enterze duży odstęp między kolejnymi wierszami i przez to tekst w tworzonej wiadomości jest rozstrzelony. Średnio to wygląda jeśli chodzi o estetykę/czytelność.

 

Załącznik obrazuje dwa sposoby formatowania.

Tekst czarny sformatowany jako "Normalny", tekst niebieski jako "Normalny (DIV)".

 

Nie do końca jestem świadom różnic technicznych miedzy tymi formatowaniami ale chciałbym używać domyślnie formatowania: "Normalny (DIV)" - bo zdecydowanie bardziej mi odpowiada i jest wg. mnie bardziej czytelny.

 

Pytanie: W jaki sposób włączyć aby to formatowanie Normalny (DIV) było domyślne - a może na stałe włączycie domyślność Normalny (DIV) jeśli zgadzacie się Państwo z moimi wnioskami? (Formatowanie z ręki każdej stworzonej wiadomości odpada na dłuższą metę bo to trochę orka w polu ;).

 

klient poczty.jpg

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Pana podpowiedz jest pomocna - działa. 

Dziękuję bardzo.

 

Aha. No to super, że chcecie coś z tym zrobić i zajmiecie się paramilitaryzacją  ASAP.

 

SUGESTIA:

Oprócz tego fajnie byłoby móc jeszcze zdefiniować podstawowe parametry formatowania wiadomości, tzn. domyślną:

- czcionkę

- kolor

- rozmiar czcionki

- no i ten wyżej wspomniony sposób formatowania (lub to co ma się dziać po kliknięciu ENTER)

 

PYTANIE:

Czy dodatkowo możecie dodać czcionkę np. Calibri Light oraz Calibri do listy wyboru lub sam mogę to jakoś zrobić (lub mój serwisant)?

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Wiem, że do wersji 15 udało się Państwu oprogramować aby enter nie dodawał pustej linii (już się nie możemy doczekać - czekamy na te wasze nowe wersje jak małe dzieci na choinkę :-)


Chciałem dopytać, czy uda się Wam oprogramować możliwość definiowania per dana EA

- rodzaj czcionki

- rozmiar czcionki

- koloru
- oraz udało się dodać jakaś dodatkowe czcionki, np. Calibri Light (usilnie promowana przez MS ostatnimi laty)

 

Byłoby optymalnie, gdyby powyższe ustawienia można byłoby na sztywno zdefiniować gdzies w konfiguracji (dla nowych, odpowiedzi i przekazywanych EA oddzielnie) ale jednocześnie gdy ktoś chce zmienić formatowanie w konkretnym mailu to też per dany przypadek to może zrobić bezpośrednio w edytorze.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 7.02.2017 at 14:52, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Wiem, że do wersji 15 udało się Państwu oprogramować aby enter nie dodawał pustej linii (już się nie możemy doczekać - czekamy na te wasze nowe wersje jak małe dzieci na choinkę :-)

 

 

Zgadza się.

 

Dnia 7.02.2017 at 14:52, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Chciałem dopytać, czy uda się Wam oprogramować możliwość definiowania per dana EA

- rodzaj czcionki

- rozmiar czcionki

- koloru
- oraz udało się dodać jakaś dodatkowe czcionki, np. Calibri Light (usilnie promowana przez MS ostatnimi laty)

 

To nawet znajdowało się w naszych planach do wersji wiosennej (bez gwarancji uwzględnienia dodatkowych czcionekj), ale nie zdążymy, musieliśmy przesunąć na później

 

Dnia 7.02.2017 at 14:52, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Byłoby optymalnie, gdyby powyższe ustawienia można byłoby na sztywno zdefiniować gdzies w konfiguracji (dla nowych, odpowiedzi i przekazywanych EA oddzielnie) ale jednocześnie gdy ktoś chce zmienić formatowanie w konkretnym mailu to też per dany przypadek to może zrobić bezpośrednio w edytorze.

 

Tego nie mamy w planach, zwłaszcza jeśli chodzi o podział na nowe/odpowiedzi/forwardy - planujemy jedno ustawienie preferowanych wartości per użytkownik. Zmiana ustawień czcionki itd. w EA jest dostępna już teraz, tyle że ręcznie ;), a jak rozumiem chodzi o ustawienie formatowania za jednym zamachem, jednym kliknięciem. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...