Skocz do zawartości

Osoba - umowa zlecenie i umowa o pracę - kartoteki w planie kont

Polecane posty

(Rewizor  GT) Mama osobę, która ma założoną kartotekę  jako zleceniobiorca, która wcześniej wykonywała umowę zlecenia, a teraz będzie zatrudniona na umowę o pracę. Nie mogę dodać tej osoby do elementów kartoteki w planie kont w rozrachunkach z tyt. umów o pracę, bo jest jako zleceniobiorca zdefiniowany w Grupie w kartotece. Czy to oznacza, że muszę założyć nową kartotekę dla tej osoby z Grupą umowy o pracę i z tej Kartoteki dodać umowę o pracę? Będę miała 2 kartoteki dla tej osoby, czy PIT-11 będzie sumował mi dane z tego roku z 2 kartotek?

Link to postu

A wystarczyło nie kombinować z kartotekami filtrowanymi...

Obawiam się że da się to wyprostować (tak żeby nie trzeba było zakładać drugiej kartoteki pracownika) jedynie metodami serwisowymi, modyfikując zapisy w bazie danych.

Wykonalne, ale trochę zabawy jest, a nie jest to typowa akcja (nikt mnie jeszcze o coś takiego nie prosił).

36 minut temu, GŁÓWNY KSIĘGOWY: Katarzyna Grzelak napisał:

czy PIT-11 będzie sumował mi dane z tego roku z 2 kartotek?

Nie, ani w PIT-11 ani w żadnym innym miejscu w programie te dwa zapisy nie będą traktowane jako jeden.

 

Link to postu
2 minuty temu, GŁÓWNY KSIĘGOWY: Katarzyna Grzelak napisał:

Firmy zbankrutowałyby, gdyby nie te Zosie samosie :) 

Pozwolę sobie mieć na ten temat odmienne zdanie.

Firmy zarabiają kiedy jest jak u Tuwima - "Murarz domy muruje, krawiec szyje ubrania", a nie kiedy każdy robi wszystko na czym się nie zna.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...