Skocz do zawartości

Problem z transakcjami

Polecane posty

Od jakiegoś czasu borykam się z transakcjami. Problem polega na tym, że oczywiście są transakcje które nie doszły do skutku, a więc wypełniam formularz zwrotu prowizji i po jej otrzymaniu usuwam te transakcje wraz z zawartością z listy transakcji oczekujących.

 

Domyślnie mam ustawione pobieranie transakcji z zaznaczoną opcją "tylko na podstawie zmian w historii" i teraz czasami zdarza się, że sello nie pobierze niektórych transakcji o czym dowiaduje się po niezbyt przyjemnym tel. od klienta w takim wypadku odznaczam opcję "tylko na podstawie zmian w historii" i brakujące transakcje są pobierane ale razem z transakcjami od których zwrócona została prowizja nie wiadomo z jakiego powodu skoro zostały wcześniej usunięte z całą zawartością.

 

DRUGA SPRAWA

Nie mogę poprzez sello wystawić niektórych aukcji pomimo zaznaczenia wszystkich wymaganych przez allegro parametrów czyli stan, wysyłka w ciągu itp.

 

Allegro›Komputery›Akcesoria (Laptop, PC)›Torby, pokrowce›Torby (w tym wypadku sello nie ma wogóle parametru stan)

 

Allegro ›Sport i Turystyka›Sporty zimowe›Narciarstwo›Akcesoria›pokrowce

 

i jeszcze inne też by się znalazły

 

Wszystkie te aukcje z tych kategorii muszę wystawiać ręcznie poprzez allegro a później dodatkowo wiązać produkty z aukcjami w sello co jest sporą stratą czasu.

 

Jest na to jakieś rozwiązanie ?

Link to postu

Od jakiegoś czasu borykam się z transakcjami. Problem polega na tym, że oczywiście są transakcje które nie doszły do skutku, a więc wypełniam formularz zwrotu prowizji i po jej otrzymaniu usuwam te transakcje wraz z zawartością z listy transakcji oczekujących.

 

Sello nie pamięta informacji o usuniętych transakcjach - jeśli jakąś usuniesz to tak, jakby jej nigdy nie było.  Do obsługi takich i podobnych sytuacji służy stan Anulowana.

 

Allegro›Komputery›Akcesoria (Laptop, PC)›Torby, pokrowce›Torby (w tym wypadku sello nie ma wogóle parametru stan)

 

Próbowałeś pobrać parametry serwisu z wymuszeniem?  Jeśli tak i to nie pomaga to najlepiej podaj nr problemowych kategorii - zauważyłem, że to pierwsze, o co pyta ST w takich sytuacjach.

Link to postu

Czyli jeśli chodzi o pierwszą kwestię to lepiej jest mieć wyłączoną tą funkcję pobierania transakcji "tylko na podstawie zmian w historii" i przyznania tym transakcją statusu anulowana.

 

Natomiast jeśli chodzi o drugą sprawę to gdzie włącza się ten parametr wymuszania kategorii ?

 

Jest jeszcze trzecia sprawa która natręcza mi niezmiernie dużo problemów.

Otóż sprzedaje towar który występuje w różnej kolorystyce na jednej aukcji. Kupujący po zakupie podaje interesujący go kolor i ja go ręcznie wbijam do transakcji jeśli jest inny niż przypisany do niej. Problem polega w tym, że przy zmianie produktu np. inny kolor transakcja trafia do zakładki do wysłania ale z produktem w ilości 0 szt. i wisi cały czas w transakcjach/do paczek. Dopiero po wpisaniu ilości w zakładce paczki/do wysłania znika ona z zakładki transakcje/do paczek.

 

Jest na to jakiś sposób bo przy dużej ilości paczek jest to niesamowicie męczące.

Link to postu

Natomiast jeśli chodzi o drugą sprawę to gdzie włącza się ten parametr wymuszania kategorii ?

 

Sello->Narzędzia->Synchronizuj parametry z serwisu i wybierasz drugą opcję (Wymuś...).

 

Otóż sprzedaje towar który występuje w różnej kolorystyce na jednej aukcji. Kupujący po zakupie podaje interesujący go kolor i ja go ręcznie wbijam do transakcji jeśli jest inny niż przypisany do niej. Problem polega w tym, że przy zmianie produktu np. inny kolor transakcja trafia do zakładki do wysłania ale z produktem w ilości 0 szt. i wisi cały czas w transakcjach/do paczek. Dopiero po wpisaniu ilości w zakładce paczki/do wysłania znika ona z zakładki transakcje/do paczek.

 

Czy zmieniasz zawartość transakcji (listę towarów) i jednocześnie księgujesz wpłatę lub zmieniasz rodzaj przesyłki na pobraniową?  Z informacji na forum wynika, że w Sello jest (a w każdym razie był ze 3-4 wersje temu) błąd powodujący, że w takiej sytuacji zmiany na liście towarów nie są poprawnie zapisywane w bazie danych (albo są zapisywane, tylko paczka jest tworzona z niepoprawną listą - nie pamiętam dokładnie, to nie mój problem tylko coś przeczytane na forum).  Nie jest to na pewno jedyna kwestia, gdyż sam niekiedy też mam paczki z ilością towaru zero, choć takich zmian nie robię, jednak u mnie jest to średnio może 1-2 paczki miesięcznie, więc z jednej strony nie jest to b. wielki problem, a z drugiej trudno wyłapać, w jakiej sytuacji się pojawia.

Link to postu

Problem pojawia się w przypadku zmiany towaru i w momencie księgowania wpłaty lub paczki pobraniowej dana transakcja przechodzi do paczek z ilością produktu 0 i wisi w transakcjach do paczek. Dopiero po zmianie ilości produktu na odpowiedni znika z zakładki transakcje do paczek.

W przypadku gdy nie zmieniam towaru wszystko przechodzi bez problemu.

Link to postu

W sumie wystarczy, że zreorganizujesz trochę działanie i będziesz obsługiwał transakcje bez znacznika automatycznego tworzenia paczek(Twórz paczki gdy gotowe lub podobna opcja - warto wyłączyć w parametrach transakcji aby nowo pobrane transakcje już tego znacznika domyślnie nie miały). W skrócie - najpierw rozliczasz lub przypisujesz transakcje do pobrań a następnie z zakładki "Do paczek" utworzysz paczki zbiorczo - w ten sposób 100% paczek będzie miało właściwy towar i stan.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...