Skocz do zawartości

Ulga dla seniora+

Polecane posty

Proszę o wytłumaczenie zwrotu "Składki ZUS policzone od przychodów opodatkowanych z całego miesiąca pomniejszone o składki uwzględnione na innych wynagrodzeniach z tego miesiąca." Taki zwrot widnieje w obliczeniach podstawy opodatkowania w programie gratyfikant NEXO  gdy zastosowałem ulgę dla seniora i jest to drugie wynagrodzenie w miesiącu pierwsze było bez ulgi jeszcze. Nie mogę dojść skąd ta kwota składek ZUS minusowa dodaje staje się podstawą opodatkowania wynagrodzenia. Proszę o pomoc.

Link to postu

Jest to proporcjonalna część składek z pierwszej wypłaty w tym miesiącu. Jednak prawdopodobnie jeśli pracownik nabył prawo do ulgi pomiędzy tymi wypłatami to jest błąd w programie wynikający z niepotrzebnego sumowania wypłat. Ale żeby mieć pewność poprosimy o pełne analizatory obu tych wypłat - najłatwiej wydrukować analizatory do drukarki pdf.

Link to postu

Powiem tak. rezygnuje z ulgi dla seniora ciekawe tylko czy wrzuci to w pit11 w inną rubrykę. Wydrukowałem analizatory jednej wypłaty 8 stron. Naprawdę czas mnie goni. Dziękuję i proszę to poprawić. Zrobić dwie wypłaty a miedzy nimi zaznaczyć ulgę i sprawdzić. w moim przypadku pierwsza wypłata była za miesiąc listopad wypłacona do 10 grudnia a druga za grudzień tydzień po ukończeniu 65 lat przez pracownika. Wesołych Świąt. U mnie dzień zmarnowany.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...