Skocz do zawartości

Zasiłek chorobowy 1.74

Polecane posty

37 minut temu, Wiesław Musik napisał:

Jeśli "na sztywno" wybiorę 313, to jest dobrze. Ale do tej pory wybierałem 313/331 i program sam, automatycznie sobie radził z taką absencją.

Potwierdzam, do tej pory program sam liczył okres 14/33 dni chorobowego, teraz niestety mimo przekroczenia w poprzednim miesiącu, w grudniu od nowa liczy wynagrodzenie chorobowe zamiast zasiłku - Błąd programu

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Wiesław Musik napisał:

Jeśli "na sztywno" wybiorę 313, to jest dobrze. Ale do tej pory wybierałem 313/331 i program sam, automatycznie sobie radził z taką absencją.

Proszę mi powiedzieć kiedy zaczyna się taka absencja? Jaka jest to umowa? Czy jest ciągłość zatrudnienia w tym czasie, zmieniana była umowa? Czy były wprowadzane jakieś korekty na ewidencji czasu pracy?

Link to postu
17 godzin temu, Agnieszka Miernik-Gładyś napisał:

Również potwierdzam. Zasiłek chorobowy płatny z ZUS. Kontynuacja. Za Państwa przykładem zrobiłam próbne naliczenie. Nalicza zamiast zasiłku wynagrodzenie chorobowe. Po wprowadzeniu na sztywno 313 nalicza prawidłowo. W poprzednich wersjach program sam "pilnował" terminów granicznych absencji.

Potwierdzam poprawne działanie program w wersji 1.74 HF1 w zakresie "pilnowania" absencji. Program zmienia z 331 na 313 dopiero po naliczeniu wypłaty.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dziękuję za wszystkie informacje, które przyczyniły się do znalezienia źródła problemu. Pracownikom, którzy przekroczyli wiek 55 i 60 lat (odpowiednio dla kobiet i mężczyzn) nie nalicza się poprawnie zasiłek jeżeli na absencji jest wybrana opcja kodu świadczenia 313/331. Doraźnym rozwiązaniem problemu jest ustawienie kodu świadczenia na 313 przed naliczeniem wypłaty. Stosowna poprawka pojawi się najszybciej jak to tylko możliwe.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 minuty temu, Anita Heina napisał:

problem, który pojawił się po ostatniej aktualizacji, który ma również związek z wiekiem pracownika to naliczanie dla 60+ składek na FP i FGŚP, wcześniej system działał automatycznie

Dzień dobry, dziękuje za informację. Mamy już zapisany ten problem do poprawy. Stosowna poprawka pojawi się najszybciej jak to tylko możliwe.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...