Skocz do zawartości

Błąd eksportu 0x80020005: Niedopasowanie typu.

Polecane posty

Witam, przy transferze danych coś takiego mi wywaliło "Błąd eksportu 0x80020005: Niedopasowanie typu." (pkt 8 w kreatorze wdrożeniowym). 

 

Widziałem, że ktoś miał taki kod błędu z sello, jednak tu jest kwestia eksportu z gt i importu do nexo całej bazy ... Po zakończeniu importu nie mam połowy produktów.

Mam całą listę w logach tego typu:

"Nie znaleziono asortymentu o symbolu OWINK1 w kartotece." zmienie się tylko symbol. -- log Stany magazynowe

"Nawóz  5kg: Nie udało się znaleźć składnika OSIŻ kompletu OME5. Prawdopodobnie nie udało się go dodać. Składnik jest pomijany." log Powiązania towarów.

Tak samo tu cała lista i także zmieniają się tylko nazwy.

Link to postu
Godzinę temu, Mariusz Strakulski napisał:

"Nie znaleziono asortymentu o symbolu OWINK1 w kartotece." zmienie się tylko symbol. -- log Stany magazynowe

Czyli na wcześniejszym etapie nie udał się import tego towaru.

Dlaczego? To już trzeba wróżki. Albo chociaż właściwego logu 😉

Link to postu

Czyli którego ? Mam  w sumie 6 logów z ostrzeżeniem.5 z importu i 1 z eksportu. 3 z nich są nieistotne. 3 z nich podałem zawartość.

A ten błąd eksportu ? 

Podczas importu pokazuje ,że import udany. W sensie wszędzie pisze "nieudany import: 0 "

 

Edytowane przez Mariusz Strakulski
Link to postu

Przecenia mnie Pan. Nie jestem wróżką i na podstawie takiej informacji nie wskażę pliku.

Najpierw odbywa się eksport danych z GT do plików XML, potem import, przy czym import towarów jest przed importem stanów magazynowych magazynowych.

Skoro import stanów się nie udaje z powodu braku kartoteki towaru to znaczy że błąd jest na którymś z wcześniejszych etapów.

Potem trzeba ustalić dlaczego, a w kolejnym kroku usunąć przyczynę. Być może u źródła czyli w  bazie GT

 

Co na to Pański dostawca programu?

Jeśli nie jest w stanie to sugeruję skorzystanie z usług któregoś z wdrożeniowców/serwisantów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...