Skocz do zawartości

Cennik w EUR a Faktura w PLN

Polecane posty

Witam

 

Mamy wielu klientów z którymi ustalamy cenę  za towar w EUR, ale FV są w pln i w dniu sprzedaży cena jest przeliczana wg tabeli C NBP (kurs sprzedaży)

 

Utworzyłem cennik dodatkowy gdzie zostały wprowadzone ceny w eur. W parametrach ustawiono kurs sprzedazy NBP - data aplikacyjna.

 

Gdy chce wystawic fv w PLN. Zaciąga mi cenę w PLN z cennika głównego. Na dole komunikat. :

 

Nie Udało się pobrac ceny z cennika ponieważ waluta jest niezgodna z walutą dokumentu oraz walutą cennika głównego

 

Proszę o pomoc

Link to postu

Dzień dobry,

19 godzin temu, Bartosz Komorowski napisał:

Mamy wielu klientów z którymi ustalamy cenę  za towar w EUR, ale FV są w pln i w dniu sprzedaży cena jest przeliczana wg tabeli C NBP (kurs sprzedaży)

 

Rozumiem, że utworzył Pan taką tabelę walut? Program nie pobiera tabeli C.

1198483857_MicrosoftTeams-image(15).png.7cb269362d966cba513a86a1e03008c8.png

 

Czy ma Pan jakikolwiek zapis dla tej linii w module Kursy walut (EY)? Jeśli tak, to proszę odfiltrować taką listę (F8) i zamiesić zrzut ekranu z najstarszym i najnowszym kursem EUR dla tej tabeli.

19 godzin temu, Bartosz Komorowski napisał:

Utworzyłem cennik dodatkowy gdzie zostały wprowadzone ceny w eur.

Proszę podać jakiego typu jest to cennik. Informacje te znajdują się w cenniku.

infor.thumb.png.9ffdcfd47dfe448dfbb82daa17556784.png

Jakie ma Pan ustawienia cennika w kwestii stosowanych kursów? Oraz jaka jest cena przykładowego towaru, dla którego występuje problem? Proszę również podać sposób wyliczenia jego ceny.

ustawienia.thumb.png.0a5af08b175e2c78520b4f39d839d6dd.png

Dla jakich dokumentów występuje ten problem? Proszę ukazać na zrzutach ekranu dokument oraz występujący komunikat o błędzie. Dodatkowo proszę o zrzut ekranu z ustawień typu dokumentu — sekcja Walutowość.

73130854_MicrosoftTeams-image(16).thumb.png.89871bab9ea62c5471002a9b8f270f5a.png

 

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...