Skocz do zawartości

Moduł produkcji do SubiektGT

Polecane posty

Poszukuję programu do obsługi produkcji w naszej firmie. Na magazyn jest przyjmowana sklejka 92x60cm. Chciałbym mieć możliwość wyprodukowania z tej sklejki kilka różnych produktów (będą one wycinane). Różne pozycje są o różnych rozmiarach zatem ich finalny koszt produkcji będzie różny w zależności od produkcji. Czy są dodatkowe moduły które posiadają odpowiednie narzędzia dzięki którym będziemy mogli robić automatyczną produkcję. Przykład. Robimy rozchód jednej sklejki, z tej sklejki zostało wyciętych 10 serduszek dużych (50% sklejki), 10 serduszek średnich (25% sklejki) oraz 20 serduszek małych (25% sklejki). Chcielibyśmy, aby koszt został podzielony odpowiednio i wytworzony towar został odpowiednio rozrzucony na poszczególne kartoteki przy pomocy rozchodów wewnętrznych i przyjęć wewnętrznych.

 

Wykluczam wykorzystanie kompletów, ponieważ jedna sklejka dostarcza więcej niż jedną kartotekę i nie są to równe pozycje (będą się zmieniały).

Jedyną możliwość jaką widziałem w Subiekt GT to stworzenie dokumentu rozchodu wewnętrznego na jedną sztukę potem przyjęcie wewnętrzne na jedną sztukę i dodanie odpowiednio kartotek ilościowo według produkcji i rozliczenie ręczne kosztów wyprodukowania, aby była równa wartości sklejki. 

 

 

Link to postu

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale ja mam podobną produkcję i nie mam z tym problemu aby zrobić to kompletami. Mam jeden towar (surowiec) z którego produkuję ponad 100 różnych pozycji (różne nazwy i różna ilość surowca).

Przecież nie ma ograniczenia, aby w kilku kompletach wykorzystać ten sam składnik. 

Link to postu
2 minuty temu, Szczepan Socha napisał:

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale ja mam podobną produkcję i nie mam z tym problemu aby zrobić to kompletami. Mam jeden towar (surowiec) z którego produkuję ponad 100 różnych pozycji (różne nazwy i różna ilość surowca).

Przecież nie ma ograniczenia, aby w kilku kompletach wykorzystać ten sam składnik. 

Tak, oczywiście ten sam składnik można wybrać dla różnych kartotek ale tutaj jest sytuacja inna bo tą samą sztukę tego składnika musiałoby rozdzielać dla kilku różnych kartotek. Można by się bawić z podbieraniem części jednej sztuki np. 0,2szt. do jednej pozycji, 0,3 do innej pozycji i 0,5 do innej pozycji by finalnie 1 sztuka zniknęła i powstały 3 pozycje. 

Link to postu

Ja tak mam właśnie ustawione. W moim przypadku są to kg. Surowiec do produkcji przyjmuję w kg, a produkcja składników jest w g. Ustawiam w kartotece kompletu ile jest potrzebne g do produkcji i jak robię montaż to schodzi odpowiednia ilość surowca, a komplet ma odpowiedni koszt.

W razie potrzeby podczas montażu można jeszcze ręcznie zmienić ilość składników.

W Twoim przypadku też lepiej było by zrobić sobie inną jednostkę podstawową tej sklejki (np. cm2) - wówczas można dokładniej określić produkcję.

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Też nad tym myślałem by przyjmować jako cm2 ale w Subiekcie jest zaokrąglanie wartości na fakturze zakupu do 1 grosza. W przypadku sklejki 1cm2 to 0,0063gr a subiekt to zaokrągli do 1GR. Rezultatem będą liczne zakłamania wartości od przyjęcia towaru po wyliczenia wartości składników. Jeżeli można by się pozbyć zaokrąglania i ustawić np. 5 miejsc po przecinku to w sumie sposób nie był by zły, ale ostatecznie pewnie jakieś rozbieżności by wychodziły.  

Link to postu

Ja mam ustawione cenę w formacie 9 999 999,3333 przez co mam więcej możliwości. Możesz też przyjąć jednostkę podstawową cm2, a zakupu szt. W sumie nie wiem jak to później Subiekt przelicza jeśli chodzi o koszty, ale przy przyjęciach dokumentów jest wszystko OK.
Mam też kilka kompletów gdzie muszę poprawiać ilość składnika ręcznie ponieważ wyprodukowanie 1 szt. powinno ściągnąć 1,15g (0,00115 kg), a jest możliwość ustawienia tylko 1g (0,001 kg) jeśli jednostka podstawowa to kg. Produkuję wówczas 1000 szt. i zmieniam składnik z 1 na 1,15 (niestety trzeba o tym pamiętać).

Przed Subiektem miałem inny program magazynowo-księgowy w którym montaż był zrobiony bardziej intuicyjnie i na jednym dokumencie można było szybko zrobić montaż kilku produktów z 1 szt. Ciężko było mi się przyzwyczaić do tego co oferuje Subiekt, ale nie było wyjścia i jakoś daję sobie z tym radę :) 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...