Skocz do zawartości

[Subiekt nexo pro] Błąd - wczytywanie wyciągów bankowych Credit Agricole

Polecane posty

Dzień dobry.

Przy próbie wczytania wyciągu bankowego do Subiekta Nexo pro (bankowość elektroniczna->pobierz z pliku->MT940) parserem Credit Agricole otrzymuję komunikat jak poniżej:

 

image.jpeg.f8265e93b946d8f25c56f43d5eb66d00.jpeg

 

Próba odczytania parserem ogólnym daje lepsze rezultaty - przynajmniej potrafi odczytać numer rachunku, saldo itp. ...

 

image.jpeg.077c2c13bb320f01bdeee290a23810d0.jpeg

 

... ale nie potrafi rozpoznać kontrahentów (mimo, że na 100% ma zapisane nazwy i numery rachunków bankowych w Subiekcie), ani rodzajów operacji:


image.thumb.jpeg.31f302e3fd63f9617d7f10984516d3c0.jpeg

 

Żaden inny parser nie działa poprawnie dla wyciągów MT940 Credit Agricole. 

 

Pozdrawiam
Jarek

 

 

Link to postu

Na podstawie otrzymanych danych, obserwujemy, że plik ma "nieunormowaną" zawartość, po której program rozpoznaje różne elementy operacji. Jeśli posiada Pan dokumentację techniczną pliku generowanego przez bank, proszę przesłać ją w wiadomości prywatnej. Alternatywną opcją jest korzystanie z formatu CSV i utworzenie własnego parsera.

Dodatkowo proszę sprawdzić po stronie konta bankowego na stronie WWW, czy ma pan możliwość wpłynąć na zawartość generowanego pliku.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

Niestety, nie mam wpływu na zawartość plików MT940 otrzymywanych z Banku. Nie posiadam również dokumentacji do składni plików MT940. Mogę wygenerować histrię w postaci plików w formacie CSV, ale również bez wpływu na zawartość. Oczywiście, mogę pobawić się w zrobienie parsera, ale zakładałem, że jeśli deklarujecie, że Subiekt Nexo współpracuje z bankowością internetową Credit Agricole to będzie to działać poprawnie.

 

Moje prace w kwestii przygotowania parsera rozbiły się jak na razie o numer rachunku, który się nie wczytuje. Nie wiem w jakim formacie powinno byń pole nr rachunku (kolumna rachunek bankowy). 

 

Przesłałem plik CSV w wiadomości prywatnej. 
 

Link to postu
16 godzin temu, Jarosław Han napisał:

Niestety, nie mam wpływu na zawartość plików MT940 otrzymywanych z Banku. Nie posiadam również dokumentacji do składni plików MT940. Mogę wygenerować histrię w postaci plików w formacie CSV, ale również bez wpływu na zawartość. Oczywiście, mogę pobawić się w zrobienie parsera, ale zakładałem, że jeśli deklarujecie, że Subiekt Nexo współpracuje z bankowością internetową Credit Agricole to będzie to działać poprawnie.

Parser dostępny w programie został stworzony na podstawie dokumentacji dostarczonej przez bank. Dostarczony przez Pana plik, różni się od tego, który jest w dokumentacji. Sytuacja ta może być spowodowana np. innym rodzajem rachunku bankowego w samym banku.

 

16 godzin temu, Jarosław Han napisał:

Moje prace w kwestii przygotowania parsera rozbiły się jak na razie o numer rachunku, który się nie wczytuje. Nie wiem w jakim formacie powinno byń pole nr rachunku (kolumna rachunek bankowy). 

 

Przesłałem plik CSV w wiadomości prywatnej. 

W przypadku konfiguracja parsera CSV przesyłam instrukcję:

Ustawianie parametrów na podstawie struktury CSV przeznaczone jest dla zaawansowanych użytkowników. W razie problemów prosimy o kontakt z naszymi serwisantami lokalnymi w celu konfiguracji.

Link to postu

Dziękuję za przesłaną dokumentację. 

W dniu 25.01.2023 o 19:16, Jarosław Han napisał:

Przy okazji zapytam, czy jest szansa, że funkcjonalność pobierania wyciągów z pliku MT940 dla CA zostanie naprawiona?

 

Będziemy coś więcej w stanie powiedzieć, po zapoznaniu się z dokumentacją.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...