Skocz do zawartości

Kody QR - wielkość liter

Polecane posty

Witam.

 

Chciałem wykorzystać kody QR, ale jest problem z wielkością liter. Każdy tekst zamieniany na kod QR zamieniany jest na duże litery. W przypadku wpisania URL wpisanie www.abc.com/aabbcc otrzymamy WWW.ABC.CM/AABBCC. O ile wielkość liter nie ma znaczenia dla www.abc.com bo przeglądarka zamienia tą część adresu na małe litery ale znaczenie wielkości liter już jest przy aabbcc to nie to samo co AABBCC

 

tekst wpisywałem jako kod dostawcy i w polu własnym.  Do skanowania kodów użyłem telefonu. 

 

Przy okazji miło by było gdyby pojawiło się pole URL w szablonie naklejek dla towarów. 

Link to postu

O które kody chodzi? Wzorce? Naklejki?

 

Kod QR ma kilka modów (trybów):

  1. Numeryczny
  2. Alfanumeryczny
  3. Binarny
  4. Kanji

Wygląda na to, że używa Pan tego 2, który obsługuje tylko duże znaki i nie nadaje się na adresy URL, w których wielkość ma znaczenie.

Do małych, dużych i akcentów potrzebny jest 3. binarny.

 

Jeżeli chodzi o wzorce wydruku (zaawansowana edycja Stimulsoft) można to ustawić.

Jeżeli chodzi o naklejki to nie pamiętam, ale pewnie też.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Już pamiętam dlaczego zrezygnowaliśmy z naklejek w nexo. xD

Zadanie dla InsERTu. :)

  • Kody QR powinny wspierać mod Binarny (Kanji raczej można pominąć).
  • Ponadto powinna być możliwość wyboru każdego z 3 (Numeryczny, Alfanumeryczny, Binarny), aby dane mogły być reprezentowane wg potrzeb (QR Binarne są "większe" niż te poprzednie).
  • Osobiście też bym zasugerował możliwość wyboru ilości bitów korekcyjnych, ale pewnie nie będzie się chciało nikomu tego napisać (a szkoda).

 

Odnośnie innych rozwiązań - da się napisać wzorzec wydruku, który zachowuje się jak szablon naklejek - pobiera pozycje z dokumentu i tworzy wielostronicowy raport z naklejkami (w dowolnym rozmiarze i układzie) dla każdej pozycji (i partii) na wydaniu. Można nawet filtrować, które naklejki mają być drukowane znacznikami w polu opisu pozycji (ale to już karabma).

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...