Skocz do zawartości

Komunikat: Dyspozycje bankowe można tworzyć tylko do deklaracji dla których podmiotem jest moja firma

Polecane posty

Witam

 

W zakładce Deklaracje skarbowe tworzę deklarację Zaliczka miesięczna liniowa.  Podmiotem jest właściciel.

Gdy chcę stworzyć przelew pojawia się komunikat: "Dyspozycje bankowe można tworzyć tylko do deklaracji dla których podmiotem jest moja firma"

W zakładce "Moja firma"  są wpisane dane firmy a poniżej w polu Podatki - Właściciel - jest wybrany ten dla którego jest zrobiona deklaracja. Nie ma innych właścicieli.

Co mam nie tak w konfiguracji firmy, że nie mogę puścić przelewu prosto z deklaracji ?

 

 

 

Link to postu

Dzień dobry, że obecnie nie ma możliwości wygenerowania dyspozycji bankowej na wspólnika. Jeżeli chodzi o plany rozwojowe dotyczące tej kwestii, nie wykluczamy możliwości wprowadzenia zmian w tym zakresie, niemniej jednak na tę chwilę nie są one ujęte w planach na najbliższe wersje programu. Natomiast istnieje możliwość wydruku takiej dyspozycji.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Uprzejmie proszę o rozwinięcie myśli:

Cytat

obecnie nie ma możliwości wygenerowania dyspozycji bankowej na wspólnika

1. Dla kogo w takim razie jest opcja generowania dyspozycji bankowej?

2. Jak dodać deklarację (Zaliczka miesięczna PIT) dla podmiotu moja firma?

3. Dlaczego po dodaniu deklaracji nie tworzy się automatycznie rozrachunek (jak np. w przypadku faktury sprzedaży / zakupu)?

Link to postu
W dniu 17.04.2023 o 23:19, Tomasz Skałuba napisał:

1. Dla kogo w takim razie jest opcja generowania dyspozycji bankowej?

 

Taka możliwość istnieje w przypadku gdy podmiotem deklaracji jest np. spółka (np. CIT-8).

W dniu 17.04.2023 o 23:19, Tomasz Skałuba napisał:

2. Jak dodać deklarację (Zaliczka miesięczna PIT) dla podmiotu moja firma?

 

Nie ma takiej możliwości.

W dniu 17.04.2023 o 23:19, Tomasz Skałuba napisał:

3. Dlaczego po dodaniu deklaracji nie tworzy się automatycznie rozrachunek (jak np. w przypadku faktury sprzedaży / zakupu)?

Program nie posiada takiej funkcjonalności. W przypadku gdy podmiotem deklaracji nie jest osoba fizyczna, można utworzyć rozrachunek klikając prawym przyciskiem myszy na deklaracji i wybrać opcję Utwórz rozrachunek.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...