Skocz do zawartości

Błąd przy próbie wysyłki PIT-36

Polecane posty

Przy próbie wysyłki elektronicznej PIT-36 pojawia się następujący błąd. Osoby dla których tworzony jest PIT-36 to JDG - nie są wspólnikami spółek.

Błąd w strukturze XML załącznika PIT/B:  Niewypełnione pole nr 21. "Strata - Przypadająca na podatnika" Oryginalny błąd: Element '' narusza ograniczenie minLength elementu '1'. Analiza składni elementu 'P_C11' o wartości '' nie powiodła się.  

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

jeszcze jedno pytanie, czy nie można robić prostszych aktualizacji programu, pierwszy raz spotykam się z tak bezsensowną aktualizacją, trzeba aktualizować każdy podmiot osobno i usuwać starsze wersje poprzez odłączanie??? czyż nie można tego zrobić prościej??? nawet bardzo słaby Płatnik ma lepiej zrobione aktualizacje niż Wasz program, bo żeby zrobić wszystkich podatników to muszę siedzieć około 3 godzin, przecież to jest chore

  • Lubię to 1
Link to postu
20 minut temu, Tomasz Saternus napisał:

jeszcze jedno pytanie, czy nie można robić prostszych aktualizacji programu,

Większość aktualizacji programu wprowadza nową strukturę bazy danych. Aby przystosować istniejące bazy do nowej struktury, należy przeprowadzić ich konwersję. Tak jak wspomniał Pan Grzegorz, do zbiorczej konwersji można użyć programu Biuro GT, co znacznie ułatwi i przyspieszy ten proces.

Link to postu
27 minut temu, Tomasz Saternus napisał:

jeszcze jedno pytanie, czy nie można robić prostszych aktualizacji programu, pierwszy raz spotykam się z tak bezsensowną aktualizacją, trzeba aktualizować każdy podmiot osobno i usuwać starsze wersje poprzez odłączanie??? czyż nie można tego zrobić prościej??? nawet bardzo słaby Płatnik ma lepiej zrobione aktualizacje niż Wasz program, bo żeby zrobić wszystkich podatników to muszę siedzieć około 3 godzin, przecież to jest chore

Popieram przedmówce. Proces konwersji jest zbyt skomplikowany - program aktualizacje powinien robić w tle - sam odłączać stare bazy danych, bez ingerencji użytkownika. Użytkownik mógłby mieć możliwość - jeśliby chciał  zajrzeć w bebechy - do używałby programu Biuro GT (sam używam). Chodzi mi o to, żeby aktualizacja odbywała się automatycznie - tak jak np. w programie Płatnik. Tak żeby pani Zosia z księgowości - nacisnęła Enter - i wszystko zrobiło się samo.

 

Pozdrawiam :) 

  • Lubię to 1
Link to postu
9 godzin temu, Marek Łysiak napisał:

. Tak żeby pani Zosia z księgowości - nacisnęła Enter - i wszystko zrobiło się samo.

 

Pozdrawiam :) 

Ludzie! Program powstał 20 lat temu - w 2003 roku. Z jakiego roku są Wasze samochody? To były analogowe czasy! Kupujemy program za grosze ( Czemu nie kupiliście np OPTIMY?) czyli jedziemy Golfem w tedeiku a chcecie aby miał noktowizję i aktywny tempomat? Nie ogarniam Waszych sugestii do programu - nie widzicie po interfejsie , że to archaik? Ja używam świadomie i nie mam ŻADNYCH problemów wiekszych niż moje potrzeby. Co z Wami?!?

Link to postu
20 godzin temu, Marek Łysiak napisał:

Proces konwersji jest zbyt skomplikowany - program aktualizacje powinien robić w tle - sam odłączać stare bazy danych, bez ingerencji użytkownika. Użytkownik mógłby mieć możliwość - jeśliby chciał  zajrzeć w bebechy - do używałby programu Biuro GT (sam używam). Chodzi mi o to, żeby aktualizacja odbywała się automatycznie - tak jak np. w programie Płatnik. Tak żeby pani Zosia z księgowości - nacisnęła Enter - i wszystko zrobiło się samo.

Proces konwersji bazy danych jest konieczny z wielu powodów i nie da się go ot tak wyeliminować. Jesteśmy świadomi, że szczególnie w biurach rachunkowych, które niejednokrotnie posiadają kilkaset podmiotów, instalacja nowej wersji i przygotowanie podmiotów do pracy to poważne przedsięwzięcie. 

Dlatego zalecamy korzystanie z programu Biuro GT, który cały ten proces automatyzuje. W poprzednim roku wprowadziliśmy w Biurze GT zupełnie nowy mechanizm konwersji, tzw. konwersję równoległą, która realizuje ten proces na wszystkich dostępnych rdzeniach procesora, dzięki czemu przebiega on dużej szybciej. Dodatkowo, kiedy tylko technicznie to jest możliwe, system InsERT GT ma włączoną tzw. szybką konwersję, która nie wymaga nawet przerywania pracy przez użytkowników.

Zatem nie jest tak, że problem jest przez nas lekceważony. Realizujemy wszystkie możliwe do wykonania działania, aby zminimalizować uciążliwość konwersji szczególnie w biurach rachunkowych.

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Proces konwersji bazy danych jest konieczny z wielu powodów i nie da się go ot tak wyeliminować. Jesteśmy świadomi, że szczególnie w biurach rachunkowych, które niejednokrotnie posiadają kilkaset podmiotów, instalacja nowej wersji i przygotowanie podmiotów do pracy to poważne przedsięwzięcie. 

Dlatego zalecamy korzystanie z programu Biuro GT, który cały ten proces automatyzuje. W poprzednim roku wprowadziliśmy w Biurze GT zupełnie nowy mechanizm konwersji, tzw. konwersję równoległą, która realizuje ten proces na wszystkich dostępnych rdzeniach procesora, dzięki czemu przebiega on dużej szybciej. Dodatkowo, kiedy tylko technicznie to jest możliwe, system InsERT GT ma włączoną tzw. szybką konwersję, która nie wymaga nawet przerywania pracy przez użytkowników.

Zatem nie jest tak, że problem jest przez nas lekceważony. Realizujemy wszystkie możliwe do wykonania działania, aby zminimalizować uciążliwość konwersji szczególnie w biurach rachunkowych.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Moje narzekania nie wynikają z jakiejś złośliwości. Jestem bardzo zadowolony z oprogramowania firmy Insert. No ale jeśli oprogramowanie jest to dobre - wcale nie oznacza tego, że nie może być lepsze. Sam proces konwersji nie jest dla mnie problemem (korzystam z Biuro GT), ewentualnie konwertuję podmiot przy wchodzeniu do programu Rachmistrz GT (po wcześniejszej aktualizacji programu). Chodzi mi o to, że bardzo przydatną ( i bardzo lubianą przez początkujących użytkowników) była by funkcja automatycznej konwersji - a następnie automatycznego odłączania kopii bazy (osoby nie posiadające Biuro GT - muszą do usuwania kopii bazy po konwersji - używać Programu serwisowego). Dla mnie (domorosłego informatyka) konwersja nie jest żadnym problem, tylko jak napisałem w poprzednim komentarzu - dla pani Zosi są to już za wysokie schody. Myślę, że problem jest do rozwiązania - jeżeli program Biuro GT - potrafi odłączyć i usunąć starą bazę - to samo mógłby robić np. Rachmistrz - dla bezpieczeństwa byłby tworzony folder z bazami przed konwersją - dla każdego podmiotu osobny folder. W przypadku gdyby konwersja się nie udała - użytkownik mógłby korzystać z Programu serwisowego - w celu analizy czy rozwiązania innych problemów. Chodzi mi o to żeby Wasze programy były jak najbardziej przyjazne użytkownikom. Mam też jedną prośbę, a nawet APEL do firmy Insert i wszystkich użytkowników forum - bardzo przydałby się folder (temat) na forum - o nazwie prośby użytkowników - o wprowadzenie nowych rozwiązań, sugestii użytkowników. Wiem, że w programach serii GT - jest funkcja zgłoś sugestię, jednak jej wadą jest to, że czasami dobry pomysł (i oczekiwany przez użytkowników) może być pominięty lub zignorowany. Na forum użytkownicy mogliby popierać pewne sugestie i pomysły - co zaowocowałoby jeszcze lepszymi rozwiązaniami w Waszym oprogramowaniu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Życzę miłego dnia :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...