Skocz do zawartości

różnice w cenach

Polecane posty

Mam fakturę za śrubki. Na fakturze. cena za zakupioną sztukę wyliczona  jest od ceny netto za komplet czyli za 100 szt. Dodatkowo cena podana jest do 4 miejsc do przecinków. Jak zrobić aby subiekt dobrze wyliczał wartości w takim przypadku? Poniżej przykład:

 

Zakupione zostało 80 śrubek. Cena za 100 szt jest 17,4468 PLN. Za 80 sztuk wychodzi 13,9574 co w zaokrągleniu daje 13,96 i tak też jest na fakturze. Subiekt natomiast po wpisaniu tej wartośći w kolumnie "wartość netto" zmienia mi na 13,60.

 

Czy jest opcja aby zmienić sposób wyliczenia ceny aby zgadzała się z fakturą pierwotną?

Link to postu

Jeśli dobrze rozumiem to kupuje Pani 0,8 jednostki 100 szt. za 13,9574. To cena za 1 szt wychodzi 0,1744675PLN/szt. Tak się nie da.

Nawet 13,96/80 = 0,1745 PLN/szt. To też tak nie przejdzie do magazynu.

Proszę na FZ, na zakładce VAT odhaczyć "automatycznie przeliczaj podatek VAT" i poprawić kwoty tak by były zgodne z otrzymaną fakturą.

 

Link to postu
2 minuty temu, Kasia Gola napisał:

Odhaczyłam "automatycznie przeliczaj podatek VAT" ale niestety subiekt nadal automatycznie zmienia wartość.

Nie rozumiem.

To się robi na końcu, po wypełnieniu całej faktury i żadnego automatycznego zmieniania wartości już być nie może.

Niestety arytmetyka jest nieustępliwa i pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

Skoro zapisy w bazie odbywają się z określoną precyzją to nie da się wpisać pozycji z większą precyzją.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...