Skocz do zawartości

Generowanie pliku dyspozycji bankowej dla zaliczki PIT dla właściciela

Polecane posty

Czy istnieje sposób aby wygenerować plik z dyspozycją przelewu do utworzonej deklaracji skarbowej z zaliczką na podatek dochodowy właściciela? Przy próbie wygenerowania takiej dyspozycji program komunikuje, że jest to możliwe jedynie dla deklaracji w których podmiotem jest firma.

image.png.f4a3fd4a1ef6660c3dbd88478dc0ea39.png

image.png.249a9d175fddfb75d59d66f437ab6f52.png

 

Przedsiębiorcy często płacą podatek dochodowy z rachunku firmowego, dlatego liczę, że w Rachmistrzu jest gdzieś możliwość wygenerowania takiego pliku i zaimportowania go do banku, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych przelewu na stronie banku.

 

Link to postu

Dziękuję za podpowiedź i trzymam kciuki, aby udało się to jak najszybciej Państwu wprowadzić do programu.

 

Ja znalazłem takie obejście, że zamiast drukować taką dyspozycję, ręcznie wpisuję ją do programu w zakładce Bank / Dyspozycje bankowe / Dodaj / Dyspozycja podatkowa (DP), co mi potem pozwala to wyeksportować do pliku zbiorczo z innymi oczekującymi przelewami. Trzeba pamiętać, aby w takiej ręcznej dyspozycji usunąć tworzenie się rozrachunku, bo do samej deklaracji skarbowej na właściciela program też rozrachunku nie utworzy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...