Skocz do zawartości

podstawa składki zdrowotnej

Polecane posty

Witam. Przy liczeniu podstawy składki zdrowotnej za styczeń 2023 pojawiają się komunikaty jak niżej. Wcześniej nie było takiego problemu. Okres obrachunkowy roczny, zus preferencyjny, tak się zastanawiam czy może to nie jest przyczyną. Przy innych klientach z preferencyjnym zus-em ten sam problem

zdrowotna.png

Edytowane przez Justyna Grzybek
Link to postu

Nie dopisałem, ale u mnie też standardowy ZUS. Tutaj temat z wczoraj: 

Co dziwne jak u mnie zaczęło to się dziać, to na innym forum też odezwał się użytkownik z takim samym problemem. Wówczas otrzymałem info, że to błąd programu, ale wszystko jest w porządku i mam się nie przejmować tym komunikatem. Nie pamiętam gdzie uzyskałem to info, ale nie była to firma Insert 

Link to postu
19 minut temu, Szczepan Socha napisał:

Teraz się dopatrzyłem, że Pani Justyna ma komunikat o nienaliczonych składkach, a u mnie jest o niezaksięgowanych :( @Dariusz Nowak czy ta poprawka obejmuje również mój przypadek?

Tak jak pisał Pan @Arkadiusz Cieśla w temacie wyżej podlinkowanym: "(...) Natomiast problem ostrzeżeń o niezaksięgowaniu zapłaconych składek analizujemy."

Link to postu

Chyba znalazłem kolejny błąd. Problem dotyczy kwoty składek społecznych nieujętych w kosztach.

Miałem następujący przypadek: składki za październik 2021 opłacone po terminie w 2022 r.:

image.thumb.png.25874543c12a201382378ac4c18a44f4.png

Jednakże przy wyliczaniu podstawy składki zdrowotnej pominięta została płatność w kwocie 191,40 zł. Czyli raport wyliczony został następująco:

image.thumb.png.2ab5379c9e09b3faeb4cd74aa04c1d52.png

tak jakby nie uwzględniono składek opłaconych w styczniu:

image.thumb.png.2376b712b87517575c324418db867fca.png

 

 

Dodam, że w poprzednich okresach wyliczało mi poprawnie i kwota (w tym przypadku 191,40 zł) była uwzględniana.

Z tym zastrzeżeniem, że gdy przeliczyłem ponownie teraz (w aktualnej wersji programu) raport za grudzień - tam również powyższa kwota nie została uwzględniona.

 

Ustawienia programu następujące:

image.png.8934146d04a8a0747261e7fb4738ee6c.png

image.png.d0b50924dd7a3a79a8aaa4d35916ea1a.png

Edytowane przez Krzysztof Pikula
doprecyzowanie
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...