Skocz do zawartości

Eksport do Wapro Fakir Biuro

Polecane posty

Dzień dorbry, jestem użytkownikiem Subiekta NEXO PRO a moje biuro rachunkowe korzysta z oprogramowania Wapro.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie umożliwiające export dokumentów z jednego systemu do drugiego?

Znacząco ułatwiło by to nam współpracę. Znalazłem takie rozwiązanie dla Subiekta GT jednak nie będzie ono działało wersją NEXO.

Nie znalazłem też żadnego takiego rozwiązania w dodatkach na stronie Insert.

Link to postu

Proszę szukać na stronach WAPRO lub firm trzecich specjalizujących się w takich rozwiązaniach, są znane rozwiązania, których nazwa nie będę podawał publicznie... Tak w ogóle to powinno zająć się tym biuro, a nie Pan - biuro może zakupić jedną licencję do obsługi wszystkich sowich klientów (obecnych i przyszłych), po co każdy klient ma sam ponosić koszt takiego rozwiązania.

Link to postu
Teraz, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę szukać na stronach WAPRO lub firm trzecich specjalizujących się w takich rozwiązaniach, są znane rozwiązania, których nazwa nie będę podawał publicznie... Tak w ogóle to powinno zająć się tym biuro, a nie Pan - biuro może zakupić jedną licencję do obsługi wszystkich sowich klientów (obecnych i przyszłych), po co każdy klient ma sam ponosić koszt takiego rozwiązania.

Rozwiązanie o którym wspominałem to dodatek to Subiekta GT a nie do Wapro, a jego koszt jest znikomy w porównaniu do kompletnej licencji Insert.

Skoro zna Pan analogiczne rozwiązania to nie do końca rozumiem skąd ta niechęć do podzielenia się tą wiedzą?

Link to postu
2 minuty temu, Marcin Smółkowski napisał:

Rozwiązanie o którym wspominałem to dodatek to Subiekta GT a nie do Wapro,...

Ja to wszystko rozumiem i przerabiam w praktyce ponad 10 lat, więc odrobinę zaufania do tego, co piszę... Rozwiązania takie najczęściej tworzą / powinny tworzyć firmy specjalizujące się w programach do których są importowane dane - wysłać dane do biura to banalnie prosta operacja, skonwertowanie danych do wymagań programu docelowego wymaga jego dobrej znajmości, stąd my nie podejmujemy się takich rozwiązań, gdyż nie chcemy się dla przykładu znać na WAPRO, staramy się jak najwięcej wiedzieć i programach formy InsERT.

 

12 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

...a jego koszt jest znikomy w porównaniu do kompletnej licencji Insert.

Nie rozumiem do czego się Pan odnosi, nic nie pisałem o żadnej licencji firmy InsERT, wręcz przeciwnie:

8 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę szukać na stronach WAPRO lub firm trzecich specjalizujących się w takich rozwiązaniach

Jesteśmy na forum firmy InsERT, rozmawiamy o przekazywaniu danych do programów firmy WAPRO, przez firmy trzecie rozumiem firmy inne niż InsERT i WAPRO.

 

--

3 minuty temu, Marcin Smółkowski napisał:

Skoro zna Pan analogiczne rozwiązania to nie do końca rozumiem skąd ta niechęć do podzielenia się tą wiedzą?

Przecież niczego takiego nie napisałem, skąd taki błędny wniosek ? Równie dobrze mogę spytać skąd u Pana taka niezrozumiała niechęć, aby spytać o rozwiązanie wybranego przez siebie dostawcę programów InsERT czy mnie bezpośrednio poza forum ?

 

Napisałem jedynie, że:

5 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

...są znane rozwiązania, których nazw nie będę podawał publicznie...

Po prostu nie chcę reklamować rozwiązań tej firmy na publicznym forum, wydało mi się to oczywiste, że jeśli będzie Pan zainteresowany taką informacją to Pan zadzwoni, napisze wiadomość e-mail lub wiadomość prywatną przez forum.

Link to postu

Panie Danielu, w żaden sposób nie deprecjonuje Pana doświadczenia, jednak moje pytanie było bardzo precyzyjne. Poszukuje dodatku do Subiekta NEXO umożliwiającego eksport dokumentów do WAPRO.  Znam takie rozwiązanie i jest ono w zupełności wystarczające na moje potrzeby, jednak nie działa z moją wersją oprogramowania. Jest to rozwiązanie "z półki" a nie tworzone indywidualnie.  Poszukałem na stronach Insert oraz ogólnie w internecie i nic nie znalazłem, dlatego postanowiłem zapytać społeczności licząc, że ktoś zna takie rozwianie. Nie planuje zlecać opracowania takiej opcji dla mnie, szukam gotowego modułu.

 

To co wynikało, dla mnie, z informacji od Pana to, że zna Pan takie rozwiązanie ale go nie poda (nadal nie rozumiem dlaczego, temu służy to forum, ale takie Pana prawo) i że uważa Pan, że to biuro powinno o to zadbać a nie ja. I tu również mam odmienne zdanie, ale to bez znaczenia.

 

Dla mnie forum to miejsce gdzie społecznie, wymienia się informacjami, jeżeli założyłem ten wątek i pojawi się w nim rozwiązanie mojego problemu, to będzie ono również dostępne dla innych, czy to to Panu przeszkadza w podzieleniu się tutaj taką informacją?

Edytowane przez Marcin Smółkowski
bład
Link to postu
1 minutę temu, Marcin Smółkowski napisał:

Panie Dariuszu,...

Nie mam na imię Dariusz tylko Daniel.

 

1 minutę temu, Marcin Smółkowski napisał:

...w żaden sposób nie deprecjonuje Pana doświadczenia, jednak moje pytanie było bardzo precyzyjne.

No zdecydowanie pytanie nie było "bardzo precyzyjne" - gdzie Pan zaznaczył, że nie interesują Pana inne możliwości rozwiązania swojego problemu, w tym że są Panu znane ? Gdyby Pan to zrobił to nie zaproponowałbym innych rozwiązań, nie uczestniczyłbym w tym wątku.

 

4 minuty temu, Marcin Smółkowski napisał:

Znam takie rozwiązanie i jest ono w zupełności wystarczające na moje potrzeby, jednak nie działa z moją wersją oprogramowania. Jest to rozwiązanie "z półki" a nie tworzone indywidualnie.  Poszukałem na stronach Insert oraz ogólnie w internecie i nic nie znalazłem, dlatego postanowiłem zapytać społeczności licząc, że ktoś zna takie rozwianie.

Jan napisałem wyżej nie szukał Pan we wszystkich miejscach, w których powinien / warto było to zrobić.

 

10 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

Nie planuje zlecać opracowania takiej opcji dla mnie, szukam gotowego modułu.

Niczego takiego nawet nie sugerowałem.

 

11 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

To co wynikało, dla mnie, z informacji od Pana to, że zna Pan takie rozwiązanie ale go nie poda (nadal nie rozumiem dlaczego, temu służy to forum, ale takie Pana prawo)...

Ja nadal nie rozumiem dlaczego nie chce się Pan dowiedzieć jakie to rozwiązanie, dlaczego nie chce Pan rozwiązać swojego problemu, dlaczego nie chce Pan spróbować sobie pomóc... Zamiast tego całego wywodu można było po prostu spytać... Ale takie Pana prawo.

 

14 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

i że uważa Pan, że to biuro powinno o to zadbać a nie ja. I tu również mam odmienne zdanie, ale to bez znaczenia.

Wyraziłem soje zdanie oraz poparłem je argumentami - Pan nie podał żadnego argumentu... Ja odpowiadam / próbuję pomóc nie tylko Panu, ale również innym użytkownikom forum, z takim samym problemem / potrzebą jak Pan, być może dla nich miałoby znaczenie to, czego Pani nie napisał.

 

17 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

Dla mnie forum to miejsce gdzie społecznie, wymienia się informacjami,...

Jak wyżej, sam nie zrobił Pan tego, czego oczekuje od innych.

 

19 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

...jeżeli założyłem ten wątek i pojawi się w nim rozwiązanie mojego problemu, to będzie ono również dostępne dla innych, czy to to Panu przeszkadza w podzieleniu się tutaj taką informacją?

Już jasno i wyraźnie wyjaśniłem swoją decyzję.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.02.2023 o 12:49, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę szukać na stronach WAPRO lub firm trzecich specjalizujących się w takich rozwiązaniach, są znane rozwiązania, których nazwa nie będę podawał publicznie... Tak w ogóle to powinno zająć się tym biuro, a nie Pan - biuro może zakupić jedną licencję do obsługi wszystkich sowich klientów (obecnych i przyszłych), po co każdy klient ma sam ponosić koszt takiego rozwiązania.

Bo Pan trafił na biedne biuro które myśli starymi kategoriami :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...